سرویس کنگره شهدا | کد خبر: 22073
تاریخ انتشار: 1395/04/17 - 13:40:59

یادداشت سردبیر؛

سرباز شهید رضا ایرانی خود را به کنگره شهدای مانه وسملقان رسانید

سرباز شهید رضا ایرانی اهل روستای لنگر مانه وسملقان خود را در دقایق آخریعنی 9 روز مانده به برگزاری مهمترین رویداد فرهنگی شهرستان یا بهتر بگویم کنگره شهدای مانه وسملقان رسانید.
سرباز شهید رضا ایرانی خود را به کنگره شهدای مانه وسملقان رسانید,

به گزارش پایگاه خبری آشخانه؛ شهادت مرگي است، انتخاب شده، مرگي كه انسان به سوي آن مي‌رود نه آنكه به سوي انسان بيايد و اهميت و ارزش شهيد و شهادت نيز از همين جا سرچشمه مي‌گيرد.

ماده اصلي «شهادت» معني حضور را مي‌رساند، از اين رو شهادت و گواهي در كارها و اعمال نيز به همين ملاحظه از اين ماده مشتق گرديده است؛ ولي شهيد در چه صحنه‌اي حضور دارد؟ آيا هنگامي كه مي‌خواهد اين دنيا را ترك گويد شاهد و ناظر فرشتگان است؟ آيا شاهد و ناظر نعمت‌هايي است كه خداوند به او عنايت مي‌كند و او از همان آغاز مرگ آنها را مشاهده مي‌نمايد؟ - چنانچه در روايات متعددي آمده است – آيا حضورش در پيشگاه خداست كه هرگز فناپذيرو نابودشدني نيست؟ و يا …

 باري، هر معنايي كه داشته باشد، اين مفهوم را مي‌رساند كه شهيد مرگ ويژه‌اي دارد، سواي مرگ‌هاي ديگر.

 نخستين بار كلمه «شهيد» را پيامبر اكرم(ص) بر افرادي كه در راه خدا كشته مي‌شوند اطلاق كرده است. در روايتي مي‌خوانيم كه آن حضرت به يارانش فرمود:

 جراحكم في سبيل الله و من قتل منكم فانه شهيد:

 جراحاتي كه بر شما وارد مي‌شود در راه خداست و هر كس از شما كشته شود، شهيد است.

روزعید سعید فطر بود که خبر شهادت چهار نفر از پرسنل خدوم مرزبانی ناجا در خبرگزاری های کشور پیچید. خبر اولیه کلی بود وفقط مشخص بود که دونفر از شهدای روز عید فطر اهل خراسان شمالی هستند.

پیگیری های اولیه شروع شد اما نتیجه ای نداشت که دقیقا این شهدا اهل کدام مناطق از استان هستند، تماس ها ادامه داشتد اما اطلاعی از این امر دست ما را نگرفت.

در لحظات سحر امروز بود که از سوی همکاران خبری خود در استان مطلع شدیم که فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی طی اطلاعیه ای اعلام کرده که یکی از شهدا اهل شهرستان مانه وسملقان است.

همه در مانه وسملقان در تکاپوی برگزاری کنگره شهدای شهرستان اند تا با سخران کشوری که این مراسم دارد شهرستان را به خوبی در سطح کشور معرفی کنند،شهرستانی که نگین آن روستای دار الشهدا است روستایی که 33 شهید تقدیم اسلام کرده وتنها روستایی است در کشور که این تعداد شهید دارد یابهتر بگویم روستای نمونه کشوری است.

سرباز شهید رضا ایرانی اهل روستای لنگر مانه وسملقان نیز خود را در دقایق آخریعنی 9 روز مانده به برگزاری مهمترین رویداد فرهنگی شهرستان یا بهتر بگویم کنگره شهدای مانه وسملقان رسانید.

زمان ومکان تشییع پیکر پاک این شهید هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است اما به مجرد آن که زمان ومکان تشییع از مراجع رسمی اعلام شود آن را به اطلاع مردم شهید پرور مانه وسملقان خواهیم رساند تا با حضور دوباره خود صحنه های باشکوهی بیافرینند.

ابوالفضل صادقی           

سردبیر پایگاه خبری آشخانه     

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر