سرویس کنگره شهدا | کد خبر: 24645
تاریخ انتشار: 1395/07/26 - 16:39:12

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی:

دانش آموزان ناقل فرهنگ شهادت به آیندگان باشند/خراسان شمالی بیشترین شهید را نسبت به جمعیت دارد

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: دانش آموزان ناقل تاریخ پر افتخار ملت ایران و فرهنگ شهادت به آیندگان باشند.
دانش آموزان ناقل فرهنگ شهادت به آیندگان باشند/خراسان شمالی بیشترین شهید را نسبت به جمعیت دارد,
به گزارش پایگاه خبری آشخانه به نقل از عصر اترک، براتعلی حاتمی مدیر کل آموزش و پرورش استان در اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموزان شهید استان  در قالب کنگره 3 هزار شهید خراسان شمالی برگزاری این آیین را تجدید بیعت با شهدا و اعلام وفاداری به آنان دانست.
حاتمی اظهار کرد:  آموزش و پرورش در همه عرصه های نظام همراه دولت بوده و اولین شهید استان شهید حسن آبادی که دانش آموز بوده و آخرین شهید، سید سعید موسوی است.
وی با اشاره به 71 شهید معلم و 417 شهید دانش آموز استان افزود: در آموزش و پرورش استان بیش از یک سوم همکاران جزو ایثارگران هستند و بیش از 5 هزار نفر یا خود رزمنده یا جانباز و آزاده و یا وابسته به خانواده ایثارگران هستند.
وی همچنین به 325 نفر معلم فرزند شهید اشاره کرد و گفت: توفیقاتی که در آموزش و پروش بدست می آید به همت همکاران ایثار گر است .
مدیر کل آموزش و پروش استان اشاره ای به پراکندگی جمعیت روستایی استان کرد و عنوان کرد: خراسان شمالی سومین پراکندگی روستایی در کشور را دارد. 
وی دومین سفر وزیر کشور به استان را در راستای بهره برداری از پروژه های مصوب سفر مقام معظم رهبری و هیات دولت ذکر کرد و اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از پروزه ها و ریشه کن کردن مدارس خشت و گلی بهتر از قبل به فرزندان مرز و بوم و جامعه پر تلاش فرهنگی ارائه خدمت کنند.
حاتمی تاکید کرد: بدانید 3 هزار شهید استان و بیش از 35 هزار رزمنده استان نه با بمباران و موشک به شهادت رسیدند بلکه تک تک آنان در پای پله اتوبوس تصمیم گرفتند به جبهه بروند.
وی خاطرنشان کرد: با سند می گوییم خراسان شمالی به نسبت جمعیت بیشترین شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است. 
انتهای پیام/

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر