سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 25067
تاریخ انتشار: 1395/08/11 - 09:40:36

درگفتگوی مدرس دانشگاه با پایگاه خبری آشخانه مطرح شد؛

استکبارستیزی هدف شهدا و محور اصلی انقلاب اسلامی ایران است

استاد دانشگاه های خراسان شمالی گفت: استکبار ستیزی محور اصلی انقلاب اسلامی است. ایران اسلامی تداوم‌بخش حرکت ظلم‌ستیز سید‌الشهدا (ع) در قیام عاشورا بوده است.
استکبارستیزی هدف شهدا و محور اصلی انقلاب اسلامی ایران است ,

عباس کیفی بجستانی مدرس دانشگاههای استان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری آشخانه گفت: دهه استکبارستیزی در کشور با هدف بزرگداشت سیزدهم آبان،  سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام، روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است.


وی افزود: استکبارستیزی پایه و اساس انقلاب اسلامی است و امروز انقلاب اسلامی ایران در حال پیشرفت و تبدیل شدن به یک تمدن بزرگ است.


این مدرس دانشگاه علت پیروزی‌های انقلاب اسلامی را استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و ستم دانست و اظهارداشت:ضدیت با استکبار از شاخص‌های مکتب فکری حضرت امام خمینی(ره) محسوب می‌شود.


وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) یکی از اهداف انقلاب اسلامی را قطع دست اجانب از مملکت اسلامی، قطع ریشه‌های وابستگی، رفع سلطه و ضعف و سستی و زبونی در مقابل استعمار، جلوگیری از استثمار و قطع منافع استعمارگران می‌دانستند.


این مدرس دانشگاه گفت: استکبار ستیزی محور اصلی انقلاب اسلامی است. ایران اسلامی تداوم‌بخش حرکت ظلم‌ستیز سید‌الشهدا (ع) در قیام عاشورا بوده و امروز استکبارستیزی مردم شهیدپرور ایران اسلامی بیش از هر چیز دیگری جهانیان را متحیر ساخته است.


کیفی بیان داشت: امروز دشمنان نظام و انقلاب با کمرنگ کردن ارزش های دینی درصدد تضعیف روحیه استکبار ستیزی هستند ولی خوشحالیم که با درایت و هوشیاری مردم عزیز کشورمان تمام نقشه های استکبار برای تضعیف انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است.


وی که خود برادر معظم شهید است، تصریح نمود: استکبار ستیزی از خواسته‌ها و اهداف شهدا بود که با این روحیه استکبار ستیزی قدم در این مسیر  خدایی گذاشتند، زیرا شهدای گرانقدر به اهداف حضرت سیدالشهدا(ع)، امیرمومنان حضرت علی(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) عمل و خون پاک خود را در این مسیر نثار کردند.

انتهای پیام/ص


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر