سرویس آشخانه | کد خبر: 26264
تاریخ انتشار: 1395/09/23 - 10:49:55

خودسازی و اصلاح نفس در دوران غیبت امام عصر (عج) اهمیت زیادی دارد

استاد گفتمان مهدویت گفت:خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت، که زمینه لغزش و انحراف و آلوده گشتن به رذایل اخلاقى بیشتر است، از اهمیت زیادى برخوردار است .
خودسازی و اصلاح نفس در دوران غیبت امام عصر (عج) اهمیت زیادی دارد,

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آشخانه ؛ زکیه پرویزی استاد گفتمان مهدویت درجمع دانش آموزان دبیرستان بصیرت شهرآشخانه نسبت به شناخت امام زمان «عج» گفت: یکی از مهم‏ترین و اساسىی ‏ترین اصولى که از ارکان اصلى مکتب تشیع محسوب مى‏شود، مساله امامت و آشنایى با امام هر عصر است.

  وی اضافه کرد: به اعتقاد شیعه، در هیچ برهه از زمان، زمین خالى از حجت و انسان بدون امام معصوم نخواهد بود. چرا که هدایت و رهبرى صحیح و همه جانبه انسان بر اساس تعالیم الهى تنها از طریق پیروى از رهنمودها و روشنگرى‏هاى امامى ممکن است که علاوه بر، آشنایى با سنت‏هاى حاکم بر نظام هستى، از تمامى مصالح بشر و حقایق تعلیمات پیامبران الهى آگاه باشد.

 پرویزی تصریح کرد : با توجه به این حقیقت، یکى از وظایف مهم آحاد جامعه، به‏ ویژه قشر جوان آن است که در هر عصرى، نسبت‏به امام و حجت الهى موجود در آن زمان به گونه‏اى شناخت پیدا کنند که بر تعالیم مسؤولیت‏هاى خود آگاهى پیدا کرده و بر اساس آن عمل نمایند.

      پرویزی به وظایف منتظران جوان اشاره کردوافزود:در معارف دینى، وظایفى براى منتظران واقعى حضرت مهدی ‏علیه السلام بیان شده که از طریق عمل به مجموعه ‏اى از تکالیف افراد بتوانند از چنان شایستگى برخوردار شوند که در زمره یاران واقعى آن ‏حضرت درآمده و در حد توان و ظرفیت و به میزان همت و تلاش افراد به فراهم شدن بستر مناسب براى ظهور منجى عالم بشریت کمک نمایند. 

وی با اشاره به وظایف منتظران گفت: شناخت امام زمان علیه السلام، پیروى از نائبان امام زمان علیه السلام . خودسازى و تهذیب نفس است ، اصلاح نفس و ترک گناهان و آراستن به فضایل اخلاقى در همه احوال ضرورت دارد. ولى خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت، که زمینه لغزش و انحراف و آلوده گشتن به رذایل اخلاقى بیشتر است، از اهمیت زیادى برخوردار است .

انتهای پیام/ص


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر