سرویس آشخانه | کد خبر: 26353
تاریخ انتشار: 1395/09/28 - 09:46:25

امام جمعه آشخانه ؛

نمایشگاه های کتاب نقش موثری در آشتی مردم با کتاب دارد

امام جمعه آشخانه گفت:تکرار نمایشگاه‌های کتاب و گسترش آن در شهرستان‌ها در آشتی مردم با کتاب نقش موثری دارد.
نمایشگاه های کتاب نقش موثری در آشتی مردم با کتاب دارد,

به گزارش پایگاه خبری آشخانه؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عباسعلی احمدزاده  امام جمعه آشخانه از کتاب به‌ عنوان یک دانشمند ساکت یاد کرد که محصول فکر و اندیشه یک عالم و اندیشمند است و می‌تواند نقش موثری در ارتقای فرهنگی جامعه ایفا کند.

وی اضافه کرد: کتاب به‌عنوان یک دانشمند ساکت است که افراد بنا به نیاز خود می‌توانند در شرایطی که به اندیشمند و یا عالم دسترسی ندارند، برای رسیدن به پاسخ سوالات و تعالی، به کتاب مراجعه کنند.
امام‌ جمعه آشخانه با اشاره به اینکه باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه  ترویج شود، افزود: کتاب محصول فکر و اندیشه عالم و نویسنده‌ای است که نقش مهمی در ارتقای سطح فرهنگ جامعه دارد.
احمدزاده، موضوعات معرفتی و ارتقای فرهنگ را نیاز جامعه امروز برشمرد و گفت: باید در موضوعات کتاب‌های تولیدشده، دقت و تنوع داشت تا ذائقه و انتخاب تمام مخاطبان را دربربگیرد و علاوه بر آن قیمت‌گذاری هم به نحوی باشد تا توان خرید کتاب در مردم وجود  افزایش یابد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مانه و سملقان با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی برای دسترسی راحت و آسان مردم به کتاب‌های ارزشمند و مورد نیاز است، عنوان کرد:اما برگزاری آن به‌صورت سالانه، نیازهای فرهنگی جامعه را تامین نمی‌کند و باید به‌صورت فصلی شاهد برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در استان باشیم.
وی تصریح کرد: تکرار نمایشگاه‌های کتاب و گسترش آن در شهرستان‌ها در آشتی مردم با کتاب نقش موثری دارد.
احمدزاده، بهترین راه مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن را ترویج مصرف کتاب و فرهنگ مطالعه در جامعه برشمرد و گفت: کتاب باید در سبد کالای زندگی قرار بگیرد و فرهنگ کتابخوانی بیش‌ازپیش در خانواده‌ها ترویج شود.

انتهای پیام/ص

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر