سرویس آشخانه | کد خبر: 26361
تاریخ انتشار: 1395/10/05 - 13:27:40

خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت از اهمیت زیادى برخوردار است

استاد حوزه و گفتمان مهدویت گفت:خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت، که زمینه لغزش و انحراف و آلوده گشتن به رذایل اخلاقى بیشتر است، از اهمیت زیادى برخوردار است .
خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت از اهمیت زیادى برخوردار است ,

به گزارش پایگاه خبری آشخانه ؛ زکیه پرویزی استاد گفتمان مهدویت درجمع دانش آموزان دبیرستان بصیرت شهرآشخانه نسبت به شناخت امام زمان «عج» گفت: یکی از مهم‏ترین و اساسى‏ ترین اصولى که از ارکان اصلى مکتب تشیع محسوب مى‏شود، مساله امامت و آشنایى با امام هر عصر است.

 وی درادامه اضافه کرد،:به اعتقاد شیعه، در هیچ برهه از زمان، زمین خالى از حجت و انسان بدون امام معصوم نخواهد بود. چرا که هدایت و رهبرى صحیح و همه جانبه انسان بر اساس تعالیم الهى تنها از طریق پیروى از رهنمودها و روشنگرى‏هاى امامى ممکن است که علاوه بر، آشنایى با سنت‏هاى حاکم بر نظام هستى، از تمامى مصالح بشر و حقایق تعلیمات پیامبران الهى آگاه باشد.

پرویزی تصریح کرد :با توجه به این حقیقت، یکى از وظایف مهم آحاد جامعه، به‏ ویژه قشر جوان آن است که در هر عصرى، نسبت‏ به امام و حجت الهى موجود در آن زمان به گونه‏اى شناخت پیدا کنند که بر تعالیم مسؤولیت‏هاى خود آگاهى پیدا کرده و بر اساس آن عمل نمایند.

پرویزی به وظایف منتظران جوان اشاره کردوافزود:در معارف دینى، وظایفى براى منتظران واقعى حضرت مهدی ‏علیه السلام بیان شده که از طریق عمل به مجموعه‏اى از تکالیف افراد بتوانند از چنان شایستگى برخوردار شوند که در زمره یاران واقعى آن‏ حضرت درآمده و در حد توان و ظرفیت و به میزان همت و تلاش افراد به فراهم شدن بستر مناسب براى ظهور منجى عالم بشریت کمک نمایند.

وی بیان داشت: گرچه مجموعه وظایف منتظران بسیار است اما شناخت امام زمان علیه السلام،پیروى از نائبان امام زمان علیه السلام، خودسازى و تهذیب نفس ، اصلاح نفس و ترک گناهان و آراستن به فضایل اخلاقى در همه احوال ضرورت دارد.

پرویزی خاطرنشان کرد:خودسازى و اصلاح نفس در دوره غیبت، که زمینه لغزش و انحراف و آلوده گشتن به رذایل اخلاقى بیشتر است، از اهمیت زیادى برخوردار است .

انتهای پیام/ص


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر