سرویس آشخانه | کد خبر: 26519
تاریخ انتشار: 1395/10/07 - 10:18:59

معاون فرماندار عنوان کرد:

200 هزار دلار اعتبار برای اجرای پروژه منارید در استان اختصاص یافته است

معاون فرماندار مانه و سملقان گفت: 200 هزار دلار اعتبار برای اجرای پروژه بین المللی  منارید در سطح 160هزار هکتار از اراضی استان اختصاص یافته است.
200 هزار دلار اعتبار برای اجرای پروژه منارید در استان اختصاص یافته است,

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آشخانه ؛ رسول جهاندوست معاون فرماندار مانه و سملقان در جلسه ی کمیته مدیریت جامع آبخیزداری پروژه بین المللی منارید در این شهرستان گفت: این پروژه به عنوان پایلوت در 12استان کشور اجرا شده است.

جهاندوست بیان داشت: 200 هزار دلار اعتبار برای اجرای پروژه بین المللی  منارید در سطح 160هزار هکتار از اراضی استان اختصاص یافته است.

وی افزود: این طرح در حوزه آبخیزداری شیرین دره  69 روستا با جمعیتی بالغ بر20 هزار نفر را  شامل می شود.

جهاندوست گفت:از 160هزار هکتار اراضی اجرای این پروژه در استان 20درصد کاربری اراضی حوزه کشاورزی و 77درصد مربوط به حوزه منابع طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد:هدف اصلی این پروژه توسعه مدیریت و یکپارچگی منابع طبیعی تجدید شونده با توجه به شرایط اقلیمی و محیط زیستی جهانی است و یکی از اهداف طرح منارید را در منطقه شیرین دره تخریب شدید اراضی، فرسایش و سیل خیز بودن منطقه است.

فرامرزی معاون حوزه آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان نیز گفت: پروژه منارید در دنیا با هدف محرومیت زدایی در منطقه اجرا می شود.  

وی مهم ترین اهداف اجرای پروژه منارید را تقویت و توانمند سازی جامعه محلی با هدف کاهش وابستگی معیشت مردم به منابع طبیعی و محیط زیست دانست و ابراز کرد: اشتغالزایی در منطقه و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

انتهای پیام/ص


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر