سرویس آشخانه | کد خبر: 27307
تاریخ انتشار: 1395/10/15 - 11:42:56

در گفتگو با نخبه و سخنران برتر کشوری

موفقیت از آن کسانی است که برای رسیدن به آن تلاش کنند

مهدی خطیب زاده سال 1366در شهر آشخانه متولد شد و پس از اتمام تحصیلات متوسطه در کنکور سال 1384 در رشته تربیت بدنی مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد پذیرفته شد.
موفقیت از آن کسانی است که برای رسیدن به آن تلاش کنند,موفقیت+هدف+نخبه+افراد موفق+آشخانه

 خطیب زاده در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه گفت: انسان برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید استعداد ها و توانمندی های خود را بشناسد و با داشتن هدف و سخت کوشی به آن دست یابد . علاوه بر این داشتن اعتماد و باور قلبی به توانمندی های خود دست یابی به اهداف را راحت تر میکند.

وی افزود: انسان های موفق افرادی هستند که می توانند برای خود افق های روشنی ترسیم کنند و برای رسیدن به آن تلاش کنند اما انسان های موفق تر کسانی هستند که پس از رسیدن به موفقیت می توانند اهداف والاتری برای خود تداعی کنند.

وی مشکل بیشتر جوانان را نرسیدن به خود باوری می داند و می افزاید: مشکلی که امروزه در جامعه ما و به ویژه در شهر ما وجود دارد این است که جوانان هنوز به خود باوری نرسیده اند و رسیدن به موفقیت ها را دور از دسترس می بینند در حالی که گام اول برای رسیدن به موفقیت خود باوری است.

وی تا کنون موفق به چاپ و پذیرش 17 مقاله علمی پژو هشی در نشریات  داخلی و خارجی و ارائه 8 مقاله در همایش های بین المللی و ارائه 9 مقاله در همایش های ملی و تالیف و ترجمه 6 جلد کتاب شده است.وی کسب عنوان های علمی و فرهنگی را کل موفقیت نمیداند بلکه آن را بخشی از موفقیت دانسته و می افزاید: بیشتر افراد موفقیت را کسب عنوان های علمی،فرهنگی، ورزشی و....می دانند اما کسب عنوان بخشی از موفقیت است و هر کسی که به اهداف مورد نظرش می رسد موفق است .

از جمله افتخارات خطیب زاده این است که در هر سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانش آموخته رتبه اول بوده است و علاوه براین کسب عنوان هایی همچون سخنران برتر در ششمین همایش ملی دانشجویان تربیت بدنی در دانشگاه تهران، پوستر برتر اولین همایش ملی ورزشی برای همه در دانشگاه تهران پژو هشگر برتر آموزش و پرورش خراسان شمالی و عنوان های بسیار دیگری در کارنامه درخشان خود دارد.

وی داشتن تصحیلات دانشگاهی را ضامن موفقیت و سبب پیشرفت نمی داند و می افزاید: در شهرستان مانه وسملقان بسیاری از خانواده ها کار کشاورزی، باغداری و دامداری را به خوبی انجام میدهند و درآمد های خوبی هم از این حوزه ها دارند آنها می توانند با هدایت جوانان خود به اینگونه فعالیت ها هم سطح درآمد و تولید را افزایش دهند و هم بخشی از مشکلات اشتغال جوانان را برطرف کنند.

انتهای پیام/

  


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر