سرویس اقتصاد مقاومتی | کد خبر: 32027
تاریخ انتشار: 1396/02/18 - 01:07:44

مسئول بسیج سازندگی شهرستان مانه و سملقان:

پرداخت 6 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی در مانه وسملقان

مسئول بسیج سازندگی شهرستان مانه و سملقان از پرداخت 6 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی در مانه وسملقان در سال گذشته خبر داد.
 پرداخت 6 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط بسیج سازندگی در مانه وسملقان,اقتصاد مقاومتی+گروه های جهادی+آشخانه

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، جواد زیانلو مسئول بسیج سازندگی شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، گفت: در سال گذشته تعداد 3100 نفر یکروزه و 83 نفر هفت روزه و 205 نفر ده روزه در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم مانه و سملقان اعزام شدند.

وی افزود: در همین اردوهای جهادی 3 پروژه عمرانی برای نیازمندان با همکاری کمیته امداد احداث و مرمت کاری شد. 

مجری طرح اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی سپاه مانه وسملقان گفت:  در بخش خدمات درمانی نیزتعداد 20 اکیپ به 14 مناطق محروم بخش مانه،  شهرستان اعزام شدند که  خدمات بهداشتی و درمانی از قبیل پزشکی، دندان پزشکی، خدمات درمانی و ویزیت رایگان و تحویل رایگان دارو توسط گروه‌های جهادی پزشکی صورت گرفته است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان افزود: مبلغ 600 میلیون تومان تسهیلات در قالب صنایع تبدیلی، صنایع دستی، پرورش مرغ بومی،پرورش ماهی، زنبور عسل، گیاهان دارویی و....به متقاضیان پرداخت شد.

جواد زیانلو گفت: با توجه به اینکه شهرستان مانه و سملقان قطب کشاورزی استان خراسان شمالی است یکی از طرح های زود بازده و اشتغالزا در شهرستان راه اندازی کارگاه میوه خشک کنی است که در سال گدشته با پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در قالب صنایع تبدیلی 5 کارگاه میوه خشک کنی با اشتغال 20 نفر در شهرستان راه اندازی شد.

وی افزود: در سال جاری نیز جهت محرومیت زدایی، ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی در دستور کار خواهد بود و با اولویت بندی مناطق محروم ، درجهت پیشرفت این مناطق، دهستان شیرین سو در دستور کار است و امیدواریم با ارائه تسهیلات در قالب صنایع تبدیلی کوچک و تاثیر گذار در اقتصاد، در محرومیت زدایی این مناطق گام برداریم.

انتهای پیام/ زمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر