سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 32076
تاریخ انتشار: 1396/02/19 - 11:44:52

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

تداوم بی مهری در مسکن مهر شهر آشخانه/ از رها سازی فاضلاب منازل به جداول کنار خیابان تا چرای  دام در سایت مسکن مهر

طرح مسکن مهر در شهرستان مانه و سملقان در دو هزار و 300 واحد اجرا شده که از این تعداد 484 واحد آن در مجموعه سایت مسکن مهر شهر آشخانه مرکز این شهرستان واقع شده‌اند.
تداوم بی مهری در مسکن مهر شهر آشخانه/ از رها سازی فاضلاب منازل به جداول کنار خیابان تا چرای  دام در سایت مسکن مهر,مسکن مهر+بی مهری+آشخانه

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، اجرای  طرح مسکن مهر  با تبلیغات زیاد و استقبال چشمگیر مردم همراه بود اما پس از چندی ضعف‌ها و کاستی‌های ساختاری این طرح رخ عیان کرد و اثرات سوء آن بر اقتصاد کشور صدای همه را در آورد، طرح مسکن مهر در شهرستان مانه و سملقان در دو هزار و 300 واحد اجرا شده که از این تعداد 484 واحد آن در مجموعه سایت مسکن مهر شهر آشخانه مرکز این شهرستان واقع شده‌اند.

زمانی که ساکنان این واحدهای مسکونی با شور و شوق در منزل جدید خود ساکن شدند؛ بر مشکلات و کاستی‌های این مجموعه واقف بودند اما امید داشتند به مرور زمان این ضعف‌ها مرتفع شده و آنها بتوانند با استانداردهای حداقلی در این واحدهای مسکونی زندگی کنند.

در این مجموعه مشکلاتی نظیر بهداشت، کوچه‌های خاکی و کمبود خدمات زیرساختی و شهری از مهمترین کاستی‌های مورد نظر مردم محسوب می‌شود.

یکی از ساکنان مسکن مهر آشخانه در این باره می گوید: یکی از بزرگترین مشکلات این طرح واقع شدن آن در منطقه های خارج از شهر است که اگر وسایل نقلیه نداشته باشید سخت می شود در این جا زندگی کرد.

سید نظری می افزاید: متاسفانه ساکنان مسکن مهر برای رفت و آمد به مرکز شهر با مشکلات زیادی مواجهه هستند زیرا مجبور به گرفتن تاکسی در بست یا آژانس هستند که این خود هزینه های زیادی روی دستمان می گذارد.

یکی دیگر از ساکنان مسکن مهر می گوید: متأسفانه پس از سکونت در این واحدها با کوهی از مشکلات روبرو شده‌ایم و رفع این مشکلات نیز از عهده ساکنان این واحدها به تنهایی بر نمی‌آید چرا که بسیاری از آنها ساختاری بوده و نیازمند ورود دستگاه‌های متولی است.

فاطمی اظهار می‌کند: در حالی که آب سطحی در این منطقه در فاصله کمی از سطح زمین قرار دارد؛ متأسفانه انبارهای فاضلاب در این مجموعه برای شش واحد مسکونی با عمق دو متر حفر شده و این موضوع مشکلات بهداشتی بزرگی برای ساکنان به وجود آورده است.

وی می افزاد: به دلیل نبود شبکه انتقال فاضلاب شهری ساکنان این منطقه فاضلاب منازل خود را به داخل جداول کنار خیابان هدایت می کنند که این معضل باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای شده است.

یکی دیگر از ساکنان مسکن مهر آشخانه می‌گوید: معضل بهداشتی به اندازه‌ای در این مجموعه شایع و بغرنج است که اکنون فرزندم دچار مشکل پوستی شده و همه همسایه‌ها نگران فرزندان خردسال خود هستند که مبادا دچار بیماری پوستی شوند. محمدی اظهار می‌کند: ساکنان این مجموعه همواره به دنبال راهکاری برای رفع مشکلات واحدهای مسکونی مهر بودند.

وی می افزاید:با توجه به نزدیک بودن کوه به سایت مسکن مهر هر روز صبح شاهد حضور دامدارانی هستیم که گوسفندان خود را برای چرا به اینجا می آورند.

محمدی می افزاید: وجود فضولات حیوانی و فاضلاب رها شده در مسکن مهر بوی نامطبوعی ایجاد کرده است که زندگی را برای ساکنان این منازل دشوار کرده است و بیشتر صاحبان این منازل در صدد فروش واحدهای خود هستند.

انتهای پیام/ زمانی

 

 

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر