سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 32114
تاریخ انتشار: 1396/02/23 - 04:20:24

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

روستایی بکر و توریستی که در دولت تدبیر و امید تدبیری برای راهش اندیشیده نشد/ هاور روستایی که اهالی آن چهار سال چشم به راه یک شن ریزی ساده هستند

روستای هاور در استان خراسان شمالی و در 30 کیلومتری جنوب غربی شهر آشخانه و 70 کیلو متری شهر بجنورد قرار دارد .
روستایی بکر و توریستی که در دولت تدبیر و امید تدبیری برای راهش اندیشیده نشد/ هاور روستایی که اهالی آن چهار سال چشم به راه یک شن ریزی ساده هستند,روستای هاور+راه روستا+آشخانه

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، روستای هاور در استان خراسان شمالی و در 30 کیلومتری جنوب غربی شهر آشخانه و 70 کیلو متری شهر بجنورد قرار دارد و تنها جنگل بلوط شرق کشور در این منطقه است ولی متاسفانه به علت نداشتن راه مناسب گردشگران زیادی از دیدن این منطقه محروم می مانند.

قربانی یکی از شوراهای روستای هاور در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه گفت: روستای ما با اینکه یکی از مناطق بکر و توریستی در خراسان شمالی است اما متاسفانه به علت نداشتن راه مناسب اهالی این روستا مشکلات زیادی را متحمل شده اند وی افزود: ما خیلی به اداره راه مراجعه کردیم ودرخواست کتبی دادیم  که راه روستایمان را آسفالت کنند اما درجواب میگویند بودجه نداریم حتی حاضر به یک شن ریزی معمولی شدیم باز هم همان جواب را شنیدیم در صورتی که ما حاضر بودیم سوخت دستگاها را هم فراهم کنیم چند وقت پیش هم فرماندار در دهگردشی به روستایمان گفتند امسال شن ریزی راه روستا انجام میشود ولی هنوز از شن ریزی خبری نیست.

 قربانی تصریح کرد: به علت نبود امکانات، بیشتر اهالی فصل زمستان به شهر آشخانه مهاجرت می کنند و در فصل بهار تا پائیز در روستای هاور زندگی میکنیم . وی افزود: راه روستای هاور از اول زمستان تا فصل بهار بیشر وقتها مسدود است این در حالی است که با یک شن ریزی کم هزینه مشکل بر طرف میشود.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در 4 سال گذشته گفت: زمان انتخابات به اهالی قول برطرف شدن مشکلات را دادند ولی با اینکه سه دوره شورای این  روستا هستم با این همه دوندگی وپیگیری برای حل مشکلات روستا هنوز موفق نشده ایم مشکل اصلی راه روستا را حل کنیم و تنها پاسخی که از مسئولین محترم می شنویم این است که بودجه نداریم.

قربانی افزود: مسئولین آمده اند  و از نزدیک دیده اند که راه خاکی این روستا بایک باران کم مسدود میشود اما نمیدانیم که چرا به مشکلات مردم زحمتکش این روستا با دو شهیددفاع مقدس وچندین جانباز وبسیجیی رسیدگی نمیشود و فقط وعده می شنویم.

وی گفت: تا کنون چندین نفر از اهالی روستا به علت نبود راه بر اثر یک بیماری ساده و دیر رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست داده اند.

 

انتهای پیام / زمانی


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر