سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 34701
تاریخ انتشار: 1396/04/20 - 01:37:49

در گفتگو باکارشناس مسائل دینی

کاهش ازدواج جوانان و بالا رفتن سن ازدواج زنگ خطری برای شهرستان مانه و سملقان است

کارشناس مذهبی عنوان کرد: ازدواج به موقع و در سن پایین، توقعات را عقلانی و معیارهای رفاه و آسایش زندگی را واقع بینانه تر می کند. ازدواج در سن بالا سبب کاهش ریسک فرزند آوری، مشکلات جنسی و روحی و روانی، پیر شدن سن جامعه، افزایش اختلاف سنی بین والدین و فرزندان و نیز کاهش تعداد فرزندان در خانواده ها می شود که هر کدام از این مشکلات، عواقب زیادی به همراه دارد.
کاهش ازدواج جوانان و بالا رفتن سن ازدواج زنگ خطری برای شهرستان مانه و سملقان است,بیکاری+اشتغال+آشخانه

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، کارشناس مسائل دینی در رابطه با میزان ازدواج جوانان شهرستان گفت: آمارها کاهش میزان ازدواج و نیز افزایش سن ازدواج را در شهرستان نشان می دهند و این زنگ خطری برای مردم و مسئولین است. وی در ادامه افزود: ابعاد اقتصادی مانند دشواری تامین مسکن، افزایش بیکاری، کمبود شغل، کاهش توان اقتصادی مردم و نیز در ابعاد فرهنگی و معرفتی مسائلی مانند تغییر سبک زندگی، دگرگونی ضائقه بصری و گرایش به فرهنگ غربی با ابزارهای چندرسانه ای، ماهواره ها و فضای مجازی در دسترس مردم سبب تاخیر در ازدواج جوانان شده است

وی با بیان اینکه بالا رفتن سن ازدواج عواقب نا به هنجاری در زندگی فردی و اجتماعی اشخاص دارد، تصریح کرد: با بالا رفتن سن ازدواج معیار های ازدواج تغییر و توقعات فرهنگی، معنوی و مادی فرد بالا می رود. ازدواج  به موقع و در سن پایین، توقعات را عقلانی و معیارهای رفاه و آسایش زندگی را واقع بینانه تر می کند. ازدواج در سن بالا سبب کاهش ریسک فرزند آوری، مشکلات جنسی و روحی و روانی، پیر شدن سن جامعه، افزایش اختلاف سنی بین والدین و فرزندان و نیز کاهش تعداد فرزندان در خانواده ها می شود که هر کدام از این مشکلات، عواقب زیادی به همراه دارد.

این کارشناس مذهبی اظهار می دارد: آمار طلاق نیز خوشایند نیست و نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است. از دلایل عمده طلاق می توان به مشکلات اعتقادی اشاره کرد. نداشتن تقید به شرع، کمرنگ شدن معنویات در زندگی ها، فاصله گرفتن از چارچوب های اسلامی ایرانی و سنتی که سبب تغییر در معیارهای اقتصادی و اجتماعی نیز می شود از تاثیرات پیشرفت ارتباطات اجتماعی در فضاهای مجازی و استفاده نابه هنجار از این امکانات است، که ازدواج و زندگی زوجین را تحت تاثیر سوء قرار داده است.

وی در پایان افزود: مسئولین با حمایت های همه جانبه خود در ابعاد مختلف، از قشر جوانان در جهت تسهیل در امر ازدواج یاری نمایند و جوانان و زوجین نیز با تقویت ابعاد معنوی، تقید به دین و اطاعت از خدا و اهل بیت (علیهم السلام) و استعانت و یاری خواستن از آن ها، خود و دیگران را در ابعاد اخلاقی، اقتصادی (قناعت و روزی حلال) و ... تقویت نمایند.

 

پایان کلام/ فیروز بخت

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر