سرویس آشخانه | کد خبر: 37130
تاریخ انتشار: 1396/05/25 - 23:58:38

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

حضور گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی منتظران ظهور در شهرستان مانه و سملقان/ منطقه کالیمانی در بحران نبود آب شرب و نیازمند توجه مسئولین

این گروه در مجموع 120 نفر دندانپزشک، پزشک عمومی، چشم، حلق و بینی، ماما که خدماتی شامل عصب کشی، ترمیم، جراحی فک و دهان، اینپلنت، پروتز، ساخت و کشیدن دندان را به اهالی بخش مانه به صورت کاملا رایگان ارائه می دهند.
حضور گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی منتظران ظهور در شهرستان مانه و سملقان/ منطقه کالیمانی در بحران نبود آب شرب و نیازمند توجه مسئولین,

پاسدار جواد زیانلو مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج مانه و سملقان روز چهارشنبه در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه گفت: گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی منتظران ظهور از روز شنبه هفته جاری وارد شهرستان مانه وسملقان شدند. این گروه در مجموع 120 نفر دندانپزشک، پزشک عمومی، چشم، حلق و بینی، ماما که خدماتی شامل عصب کشی، ترمیم، جراحی فک و دهان، اینپلنت، پروتز، ساخت و کشیدن دندان را به اهالی بخش مانه به صورت کاملا رایگان ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: بهره آوری این گروه جهادی پزشکی و دندانپزشکی به شهرستان در حدود یک و نیم میلیارد تومان پیش بینی شده که پنج هزار نفر از اهالی روستاهای محروم و زلزله زده بخش مانه را تحت پوشش خدمات رسانی قرار می دهد.

پاسدار زینالو افزود: در این مدت یک هفته ای اقداماتی نظیر توزیع هزار عدد عینک، 200 فک دندان، 500 بسته فرهنگی و نوشت افزار، هزار بسته مواد غذایی و ... به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت. وی افزود: مدت فعالیت گروه جهادی پزشکی به مدت یک هفته از شنبه 96/05/21 تا انتهای مرداد ماه در منطقه حضور فعال دارند.
حجت الاسلام موسوی زاده روانشناس و مدرس حوزه علمیه قم در رابطه با ویژگی های اردوهای جهادی گفت: اردوهای جهادی پزشکی با سایر اردوهای جهادی دیگر متفاوت است از این دید که اعضای گروه جهادی پزشکی دارای اعتقادات و باورهای دینی در سطوح مختلف اند. برخی پزشکان زمانی که محرومیت ها و نبود امکانات رفاهی و زندگی در شرایط سخت را از نزدیک مشاهده می کنند، متاثر و انقلابی در توقعات آن ها بوجود می آید که سبب ارتقاء سطح معنویت می شود. از دیگر ویژگی های اردوهای جهادی شفاف سازی میزان رسیدگی مسئولان به مناطق محروم است.

حجت الاسلام موسوی زاده افزود: استمرار کار فرهنگی در مناطق محروم اهمیت دارد، گروه های جهادی در فرهنگ این مناطق در بازه زمانی کوتاه موثر است، در حالی که اگر بُعد فرهنگی آن ها اصلاح نشود، به نحو کامل نمی توانند از این امکانات بهره ببرند.

وی با بیان اینکه از اهداف اردوهای جهادی آشنایی با مناطق محروم و زندگی در شرایط سخت است، عنوان کرد: آشنایی با زندگی در شرایط محرومیت سبب شکرگزاری از نعمت های الهی است و حس بی تفاوت نبودن به مردم محروم و هدف های معنویی که به طبع بوجود می آید. وی افزود: ما به فرموده مقام معظم رهبری (حفظه الله) با حضور در اردوهای جهادی به مردم مناطق محروم نشان دهیم که نسبت به آن ها دغدغه مندیم.

موسوی زاده با اشاره به سابقه گروه جهادی منتظران ظهور گفت: این گروه پزشکی حدود 10 سال است که در سراسر کشور در قالب اردوی جهادی فعالیت می کند و از بزرگترین گروه دندانپزشکی کشور است. وی افزود: پزشکان ما از سطح معنوی بالایی برخوردارند به نحوی که از همین پزشکان برای خدمت رسانی به عنوان مدافعان حرم به سوریه اعزام داشته ایم.دکتر سید محمدرضا سازور متخصص پروتز و استاد دانشگاه آزاد در پایان گفت: این منطقه یکی از محروم ترین مناطق کشور است که شدت محرومیت آن بالاست و مشکل اصلی و اساسی این مناطق نبود آب شرب است، که نیاز است مسئولین شهرستان کمی توجه نمایند و معضل نبود آب را برطرف نمایند.

پایان کلام/ فیروز بخت

 

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر