سرویس آشخانه | کد خبر: 37266
تاریخ انتشار: 1396/05/29 - 16:53:28

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های ملی و مذهبی به مناسبت دهه امامت و ولایت

عید غدیر در نظام جمهوری اسلامی با وجود حکومت اسلامی، عیدی شاخص است و ما باید شأن و منزلت این عید را با برنامه های ویژه برجسته نمائیم. وی بیان کرد: از آن جا که شهرستان مانه و سملقان خطه ای تلفیقی است همه دستگاه ها باید وظایف خود را بدون در نظر داشتن کم و کاستی های یکدیگر به نحو احسن انجام دهند.
نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های ملی و مذهبی به مناسبت دهه امامت و ولایت,آشخانه، سمنگان، ساماندهی شئون فرهنگی، دهه امامت و ولایت

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های ملی و مذهبی در حالی پیش از ظهر روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده امام جمعه شهر آشخانه و به دبیری حجت الاسلام هادی پروین رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و با حضور جمعی از مسئولین شهر و شهرستان برگزار شد که موضوع نحوه برپایی برنامه های دهه امامت و ولایت، دعای عرفه، نماز عید قربان و مراسم عید غدیر و تعامل و همکاری بیش از پیش برای پیشبرد اهداف ستاد ساماندهی مناسبت های ملی و مذهبی مورد تاکید کلیه اعضای حاضر در این نشست بود.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت امام محمد الجواد التقی (علیه السلام)، افزود: عید غدیر در نظام جمهوری اسلامی با وجود حکومت اسلامی، عیدی شاخص است و ما باید شأن و منزلت این عید را با برنامه های ویژه برجسته نمائیم. وی بیان کرد: از آن جا که شهرستان مانه و سملقان خطه ای تلفیقی است همه دستگاه ها باید وظایف خود را بدون در نظر داشتن کم و کاستی های یکدیگر به نحو احسن انجام دهند.
حجت الاسلام هادی پروین نیز ضمن خیر مقدم و خدا قوت به اعضای جلسه، برنامه های اجرایی دهه امامت و ولایت را برشمرد و در هرچه با شکوه برگزار شدن آن ها تاکید نمود.
دبیر ستاد، برگزاری دعای عرفه، اقامه نماز عید قربان، همایش تجلیل از خانواده سادات ،جشن دهه ولایت و جشن غدیر را از جمله برنامه های پیش بینی شده عنوان کرد.

وی در رابطه با فضاسازی شهری بیان کرد: آذین بندی، ریسه های نوری و فضاسازی تبلیغی مراسمات  با همکاری شهرداری و سپاه شهرستان اقدام شود.

هادی پروین دیگر برنامه ها را برگزاری دعای عرفه در روز پنج شنبه 09/06/96 ساعت 3 بعداز ظهر در مسجد امام علی (ع) آشخانه، توزیع کتابچه دعای عرفه توسط اداره فرهنگ و ارشاد، راه اندازی سیستم صوت توسط سپاه پاسداران، نماز عید قربان به امامت حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده در روز جمعه ساعت 7 صبح در مکان مسجد جامع، برپایی ایستگاه صلواتی و پذیرایی به عهده اداره اصناف، تامین وسایل نقلیه ایاب و ذهاب توسط  اداره آموزش و پرورش، تجلیل از خانواده های سادات و مراسم خطبه خوانی غدیر عنوان و تقسیم وظایف نمود.

وی با اشاره به راهپیمایی روز عید غدیر بیان کرد: راهپیمایی روز عید غدیر شنبه از ساعت 8:30 صبح از مسجد پنج تن آل عبا آغاز و به مسجد جامع شهر آشخانه و گلباران تمثال امامت و ولایت ختم می شود.

علی حسین رختیانی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان عنوان کرد: نیروی انتظامی تلاش دارد تا با تامین امنیت و تامین احساس امنیت در جامعه، شاهد حضور حداکثری و باشکوه مردم در چنین مراسماتی باشیم.
هم چنین مقرر گردید که مسابقه طرح سوال واقعه غدیر به همراه توزیع کتابچه و سوالات در مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان میان عموم توزیع شود.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با بیان اینکه ایران تنها کشور پرچمدار ولایت و امامت است بیان کرد: ما باید به این پرچم ولایت و امامت شاکر الهی باشیم، هستند ملت هایی که آرزوی حکومت علوی در سرزمین خود دارند اما این سعادت به نظام جمهوری اسلامی توفیق داده شده و اکنون وظیفه ما تلاش  در جهت تقویت برنامه های ملی و مذهبی با همکاری و همدلی حداکثری است

پایان کلام/ فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر