سرویس آشخانه | کد خبر: 38003
تاریخ انتشار: 1396/06/14 - 23:01:31

در گفتگوی با فعال در حوزه نوشت افزار ایرانی اسلامی مانه و سملقان عنوان شد:

استقبال 70 درصدی و بی نظیر مردم از محصولات ایرانی/ سقوط محصولات ضدفرهنگی و ضد ارزشی غربی و وارداتی

عرصه محصولات کودک و نوجوان در عین حال که سال ها رنگ و بوی ایرانی نداشته اکنون به دوره شکوفایی و محبوبیت در جامعه ایرانی و حتی خارج از مرز و بوم ها ورود پیدا کرده است.، عرصه ای که تنوع فعالیت در آن بسیار زیاد است و در کنار سودآوری مناسب می تواند یک فعالیت فرهنگی محسوب شود،

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، عرصه محصولات کودک و نوجوان در عین حال که سال ها رنگ و بوی ایرانی نداشته اکنون به دوره شکوفایی و محبوبیت در جامعه ایرانی و حتی خارج از مرز و بوم ها ورود پیدا کرده است.، عرصه ای که تنوع فعالیت در آن بسیار زیاد است و در کنار سودآوری مناسب می تواند یک فعالیت فرهنگی محسوب شود، زیرا در روند رشد کودکان بسیار اثرگذار است. خبرنگار ما، به مناسبت نزدیک شدن سال جدید تحصیلی مصاحبه ای را با خانواده های دانش آموزان و نیز گفتگویی با حسین وطن پرست مدیر بزرگترین فروشگاه عرضه محصولات نوشت افزار ایرانی اسلامی در شهرستان مانه و سملقان درباره نحوه فعالیت و تنوع محصولات ایرانی اسلامی در این عرصه انجام داده است.

نوشین باده فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان، از استقبال فرزندانش به محصولات ایرانی می گوید: من برای فرزندانم اغلب از نوشت افزار های ایرانی اسلامی استفاده می کنیم، معمولا کودکان و نوجوانان به محصولات فانتزی و فنری علاقه دارند، اگر محصولات ایرانی نیز از طرح های بومی با رنگ بندی های متنوع و شاد و جذاب بهره بگیرند قطعا خانواده ها نوشت افزارهای ایرانی اسلامی را ترجیح می دهند.

نوشین باده با اشاره به طرح های غربی، اظهار کرد: طی چند سال اخیر، ورود لوازم التحریر ایرانی با طرح های بومی همانند تصاویر ثنا و ثمین، آزاده، شکرستان، کلاه قرمزی، شهدای مدافع حرم و ... سبب از رونق افتادن و رکود در طرح های بی هویت غربی و وارداتی شده است.

 

 

مهدی شادمهر یکی دیگر از شهروندان، از دلایل خود در خرید نوشت افزارهای ایرانی اسلامی و دوری از کالاهای غربی و چینی، گفت: طرح هایی که در محصولات غربی استفاده می شود گویای تهاجم فرهنگی است. طرح های بن تن، سیندرلا، باربی، مرد عنکبوتی و ... همگی دارای تعابیر ضد ارزشی و ضد فرهنگی و حتی از علایم شیطان پرستی نیز در تغییر سبک زندگی، تغییر الگوهای جامعه و ضائقه سازی بهره گرفته اند، این در حالی است که چهره های و تمثال هایی که در محصولات ایرانی اسلامی وجود دارد الگوهای رفتاری و معرفتی قابل لمس و درک در جامعه ی ماست و ما با امثال آن ها برخورد داشته ایم.

شادمهر هم چنین تصریح کرد: از دلایل دیگر خرید کالای ایرانی، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جامعه ایرانی است، کیفیت کنونی نوشت افزارهای ایرانی قابل قیاس با کیفیت های غربی و کذایی چینی است و با خودباوری و عزتی که ایرانیان دارند حتی می توانند فراتر جایگاه کنونی در عرصه نوشت افزار در منطقه و جهان ظاهر شوند.

 

 

 در ادامه با حسین وطن پرست مدیر فروشگاه لوازم التحریر علامه شهر آشخانه، بزرگترین فروشگاه عرضه محصولات ایرانی اسلامی شهرستان مانه و سملقان در رابطه با کلیات نوشت افزارهای ایرانی به گفتگو می پردازیم.

آیا لوازم التحرریر ایرانی از کیفیت مطلوب در مقایسه با کالاهای وارداتی برخوردار هستند:

کیفیت نوشت افزارهای ایرانی در قیاس با کالاهای وارداتی غربی و چینی از کیفیت بالا و قابل رقابت در سطح جهانی برخوردار است، به گونه ای که برخی برندهای ایرانی به کشورهای آسیای میانه نیز صادر می شود. یکی از ویژگی های بارز حمایت از مصرف کننده ی کالاهای ایرانی این است که خریدار در صورت عدم رضایت از نوشت افزار بعد از استفاده چند هفته ای، می تواند آن را به ما مرجوع نماید و محصول دیگری را خریداری نمایند. معمولا لوازم التحریر ایرانی ظاهر مطلوب و جذاب دارند اما کیفیتشان مورد رضایت دانش آموزان نیست.

به لحاظ فنی و کیفیت، دفاتر چینی از 20 درصد خمیر کاغذ استفاده می کنند که از براقیت و رانش کمتری برخوردارند اما دفاتر ایرانی با کیفیت 70 درصد خمیر کاغذ ساخته می شوند که براق تر، سفید تر و رانش خودکار بر روی آن مطلوب تر است.

استقبال مردم از لوازم التحریر ایرانی چه اندازه ست و چند درصد مردم از تولیدات داخلی استفاده می کنند:

اگر به همین منوال که تولید تنوع محصولات نوشت افزار روندی صعودی دارد و تمام اقلام لوازم التحریر تولید شود، استقبال مردم نیز بی نظیر بوده و از سال گذشته تاکنون همه نوشت افزار های ایرانی توسط مردم خریداری شده، از سوی دیگر مردم نسبت به طرح های غربی بی هویت و فانتزی بی رغبتی نشان داده اند. امسال حدود 70 درصد مردم از نوشت افزارهای ایرانی اسلامی استقبال کرده اند. در زمینه قیمت هم، محصولات ایرانی با کیفیت بالایی که نسبت به محصولات مشابه خارجی دارند از قیمت مناسبی برخورداند، به بیان دیگر نه گرانند نه ارزان، اما با کیفیت عالی.

 

 

از محصولات فروشگاه شما، چند درصد ایرانی هستند:

از سال گذشته تا به امسال نوشت افزار ایرانی اسلامی از تنوع بالایی برخوردار شده به گونه ای که در حدود 400 نوع نوشت افزار تولید می شود، با این وجود در حدود 85 درصد کالاهای فروشگاه ما را محصولات ایرانی تشکیل می دهد.

لوازم التحریرهای تولید داخل، از چه استان هایی وارد می شود:

اغلب لوازم التحریر هایی که ما از تولید کننده خریداری می کنیم شهرهای اصفهان، یزد، مشهد، تهران، کرج، قم هستند.

آیا طرح ها و تصاویر استفاده شده در نوشت افزارهای ایرانی مورد پسند خانواده ها،کودکان و نوجوانان بوده:

بله، طرح ها و تمثال هایی که در محصولات استفاده شده غالبا مردم نسبت به آن ها حس تعلق خاطر دارند و به خاطر ملموس بودن شخصیت ها در جامعه و چه در برنامه های کودک، مردم آن ها را می پسندند.

سال های اخیر به دلیل نبود نوشت افزار ایرانی، خانواده ها به ناچار به طرح های غربی رویی می آوردند، اما با ورود محصولات داخلی و طرح های ایرانی اسلامی مانند طرح های مذهبی نماز خواندن، تمثال رهبر و شهدا، شکرستان، کلاه قرمزیِ، دارا و سارا، ثنا و ثمین به بازار و بومی و الگو بودن شخصیت ها، به طور بی نظیر با استقبال مردم مواجه شده است.

آیا حمایتی از لوازم التحریر ایرانی از سوی دولت می شود:

خیر، تاکنون حمایت مالی نشده ایم. محصولات تولید داخل از آنجا که حامی مالی ندارند و متکی به خود هستند، برای ارائه محصولات به بازار به صورت نقدی خرید و فروش می کنند، این در حالی است که محصولات وارداتی با پشتوانه مالی قویی که دارند به صورت نسیه و چک چند ماه به بازار عرضه می کنند و برای فروشندگان مقدورتر، در دسترس تر و به صرفه تر است، لذا حمایت چند جانبه دولت از تولید کنندگان و فروشندگان در بخش مالی و کاهش واردات محصولات خارجی می توانند در رونق این عرصه کمک شایانی نمایند.