سرویس آشخانه | کد خبر: 38099
تاریخ انتشار: 1396/06/15 - 18:30:36

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی گفت

برگزاری 100 برنامه طی دهه امامت و ولایت در خراسان شمالی

100 برنامه محوری طی دهه امامت و ولایت در این استان برگزار می شود. این برنامه در سه شهرستان بجنورد، اسفراین و مانه و سملقان (آشخانه) برگزار می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه و به نقل از ایرنا، حسین فرخنده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، راه انداز کاروان شادی در روز عید غدیر را از جمله این برنامه عنوان و اظهار کرد: این برنامه در سه شهرستان بجنورد، اسفراین و مانه و سملقان(آشخانه) برگزار می شود.
وی افزود: مسیر حرکت کاروان شادی در مرکز استان از میدان شهید تا پارک شهر این شهرستان است و از ساعت 9 صبح همراه با برنامه های متنوعی از قبیل مداحی، سخنرانی و اجرای برنامه های هنری آغاز خواهد شد.
فرخنده ادامه داد: در این روز به قید قرعه به 18 نفر از شرکت کنندگان کمک هزینه سفر به عتبات عالیات اهدا می شود.
وی برگزاری سینمایش فرصتی دیگر به کارگردانی رضا لنگری و با هدف ترویج فرهنگ علوی در بین خانواده ها و جوانان و تحکیم بنیان خانواده را از دیگر برنامه برشمرد و گفت: تاکنون این برنامه در سه دوره برگزار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی اضافه کرد: سینمایش فرصتی دیگر از امشب به مدت 60 دقیقه تا هشت شب، در ساعت 19:30 دقیقه در سالن عید غدیر اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برپا می شود.
وی از دیگر برنامه ها به برگزاری محفل انس با قرآن کریم، همایش خادمان غدیر، غبارروبی مرقد امامزادگان، برگزاری زیارت جامعه کبیره، توزیع کتاب و بروشور به تعداد 5 هزار نسخه و جلد، بازخوانی و بازآفرینی واقعه غدیر، برنامه اطعام، برگزاری شب های عید غدیر و مراسم یاوران غدیر اشاره کرد.
فرخنده برگزاری 10 شب،10 مسجد، برگزاری مسابقات خورشید غدیر، افتتاح دو باب کتابخانه و کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان بجنورد و مانه و سملقان، نمایشگاه هنری، آزادی زندانیان جرائم غیرعمد توسط خیران و کارگاه آموزشی روایت غدیررا از دیگر برنامه برشمرد.
وی اظهارکرد: در اجرای این برنامه ها در خراسان شمالی اداره کل تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، کمیته امداد امام خمینی(ره)، صداو سیما، سپاه جواد الائمه(ع) و اداره کل فرهنگ و ارشاد همکاری دارند.
دبیربنیاد بین المللی غدیر در خراسان شمالی با بیان اینکه همه باید برای رسیدن به تعالی فرهنگ دینی و ملی تلاش کنند افزود: برای تعمیق باور جوانان و نهادینه شدن بهتر روزعید غدیر و جایگاه آن در سطح جامعه باید از ابزارها و روش های متنوع و نو استفاده کرد.
وی با ذکر اینکه غدیر روزغنی شدن فرهنگ عمومی، روز اطعام دادن، روز پیمان برادری و عقد اخوت و تداوم راه انبیا و پیامبران است تاکید کرد: در روزعید غدیر باید زمینه شادمانی را در میان مردم فراهم کرده و در این روز بزرگ تشکیل اجتماعات غدیر را داشته باشیم.

انتهای پیام/


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر