سرویس آشخانه | کد خبر: 38357
تاریخ انتشار: 1396/06/28 - 23:58:58

رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) مانه و سملقان عنوان کرد:

تخصیص 7 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار به واحد اشتغال و خودکفایی در شهرستان مانه و سملقان

رئیس اداره کمیته امداد امام (ره):در شش ماهه اول سال 96، به 74 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) به مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی اعطا گردیده است. بخشی از این تسهیلات در قالب اعطای وام قرض الحسنه و نیز خرید 15 دستگاه زامیاد باری و 4 دستگاه تراکتور بوده، این نهاد در حوزه آموزش مهارت ها و فنی و حرفه ای با عناوین "مهارت آموزی، حرفه آموزی و پایدار سازی اشتغال" خدمات شایانی به کارجویان تحت پوشش با هدف ایجاد اشتغال پایدار نموده است.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، صادقی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مانه و  سملقان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما، با اشاره به میزان تسهیلات خود اشتغالی، بیان کرد: در شش ماهه اول سال 96، به 74 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) به مبلغ 1 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات خود اشتغالی اعطا گردیده است. بخشی از این تسهیلات در قالب اعطای وام قرض الحسنه و نیز خرید 15 دستگاه زامیاد باری و 4 دستگاه تراکتور می باشد.

صادقی با بیان این که کل اعتبار واحد اشتغال و خودکفایی در شهرستان 7 میلیارد و 200 میلیون تومان تخصیص یافته است و منابع اعطای تسهیلات در حوزه اشتغال و خودکفایی به دو بخش داخلی و بانکی تُقس می شود، اظهار کرد: در بخش منابع داخلی، بیش از 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت برای اعطای تسهیلات طرح های خود اشتغالی به مدد جویان تحت پوشش تامین اعتبار شده و در بخش منابع بانکی نیز مبلغ 5 میلیارد تومان نیز در این حوزه با معرفی مددجو به بانک های طرف قرارداد اعطا می گردد.

وی با اشاره به حوزه آموزش مهارت به کارجویانِ تحتِ پوشش در ایجاد اشتغال گفت: این نهاد در حوزه آموزش مهارت ها و فنی و حرفه ای با عناوین "مهارت آموزی، حرفه آموزی و پایدار سازی اشتغال" خدمات شایانی به کارجویان تحت پوشش با هدف ایجاد اشتغال پایدار نموده است. در بُعد "مهارت آموزی" با آموزش کارجویان در حرفه هایی و به همراه اعطای گواهی مهارت آموزی برای دریافت وام های قرض الحسنه معرفی می شوندکه در این مرحله 110 نفر از این وام ها بهره مند شده اند. در زمینه "حرفه آموزی" به دانش آموزان مقطع دبیرستان در ایام تابستان با هدف ایجاد انگیزه و اشتغال مهارت های فنی و حرفه ای آموزش داده می شود که در 6 ماه اول سال جاری 25 دانش آموز تحت آموزش قرار گرفته اند. در بخش "پایدار سازی اشتغال" نیز بازرسان و کارشناسان با هدف پایدار سازی مهارت و توسعه طرح ها به کارجویان مشاوره و حمایت های فنی و مالی می دهند که در این بخش نیز به 260 کارجو نیز تحت پوشش هستند.

لازم به ذکر است در گفتگوهای بعدی با ریاست اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) در حوزه های کارآفرینی، کاریابی و تسهیلات به کارفرمایانِ حامیِ کارجویانِ تحت پوشش نیز خبر مشروح منتشر می شود.

انتهای خبر/ فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر