سرویس آشخانه | کد خبر: 38370
تاریخ انتشار: 1396/07/01 - 23:59:26

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس:

دیدار مسئولین و نیروهای نظامی و انتظامی با امام جمعه شهر آشخانه

امام جمعه شهر آشخانه در این دیدار بر این که قطب نمای زندگی و جهت گیری های سیاسی و فرهنگی ما باید همسو با امام حسین (علیه السلام) باشد، تاکید نمود. وی هم چنین بیان کرد: امروزه ارزش ها تغییر پیدا کرده اند و ارزش هایی که غرب برای جوامع امروزی تعریف می کند در واقع نوعی ضد ارزش است،

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده امام جمعه شهر آشخانه در دیدار با مسئولین دستگاه های دولتی و نیروهای نظامی و انتظامی ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری ایام شهادت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و نیز گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: بنابر آیات قرآن کریم، عالمان چراغ راه سعادت در جامعه اسلامی محسوب می شوند و شما مسئولین و نیروهای نظامی نیز جزو فرهیختگان، دانش پژوهان و حق جویان در این راه هستید.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با تاکید بر تقویت فضای فرهیختگان و تجلیل از عالمان، اظهار کرد: جامعه باید به علم و عالمان توجه ویژه داشته باشند، و جامعه ای که عالمان را گرامی بدارد، به هدف غایی و الهی خود می رسد، جامعه ای به ابتذال و از راه سعادت منحرف می شود که نسبت به فضای علم و علما منفعل باشند.

احمدزاده با بیان این که علم، تقوا، فضایل اخلاقی،ارزش های دینی، جهاد در راه خدا و دفاع از کیان و مرزها از ملاک های فردی و اجتماعی قرآنی است، تصریح کرد: امروزه این ارزش ها تغییر پیدا کرده و ارزش هایی که غرب برای جوامع امروزی تعریف می کند در واقع نوعی ضد ارزش است، کشورهای غربی بواسطه فضای مجازی، قدرت و مادیات و دیگر ضد ارزش ها را برای ما ملاک تعریف کرده است.

وی با تاکید بر این که قطب نمای زندگی و جهت گیری های سیاسی و فرهنگی ما باید همسو با امام حسین (علیه السلام) باشد، بیان کرد: صفات انقلابی، جهادی، عالم، جنگجو و جبهه ای بودن و سبک زندگی اسلامی را امروزه می توان از سیره ی امام حسین (علیه السلام) الگو گرفت و جهت گیری های سیاسی و فرهنگی مان را با نهضت عاشورا گره بزنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سخنان خود را با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر آن که قیام 15 خرداد 1342 و پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 در محرم رخ داده اند و هرچه داریم از محرم و صفر داریم، پایان داد.

انتهای خبر/ فیروزبخت

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر