سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 38432
تاریخ انتشار: 1396/07/21 - 15:32:25

امام جمعه شهر آشخانه عنوان کرد:

سپاه پاسداران مظهر دفاع ملت ایران از آرمان های اسلامی، زینت نظام جمهوری اسلامی، ضامن عزت اسلام و امنیت کشور /ارتقاء 20 ساله استان با سفرپر برکت مقام معظم رهبری (حفظه الله)

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده امام جمعه محترم شهر آشخانه در خطبه اول نماز جمعه این هفته 21 مهر ماه، با بیان این که از ثمرات تقوا، عشق و محبت به خاندان اهل بیت (علیهم السلام) است، عنوان کرد: یکی از شاخصه های زندگی قرآنی اسلامی، پیروی از سیره و سبک زندگی، محبت، اطاعت، معرفت و حرکت در مسیر اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده با اشاره به مشترکات قرآن کریم و امام حسین (علیه السلام)، اظهار کرد:

همان گونه که قرآن کریم سیّدالکلام و سرور و اکمل تمام کُتب و سخنان است، امام حسین (علیه السلام) نیز سّید الشّهداء، سرور و سالار شهیدان است. شهداء با وجود جایگاه والا در بهشت، ولیکن به مرتبه شهادت امام حسین (علیه السلام) نمی رسند.

وی هم چنین با اشاره به دیگر اشتراکات قرآن و امام حسین (علیه السلام)، تصریح کرد: قرآن خود را " مَوعظهٌ مِن رَّبکم " معرفی می کند، سراسر قرآن بشارت و انذار کننده انسان است، امام حسین (علیه السلام) نیز موعظه گر است و در واقعه عاشورا مردم را با توصیه و نصیحت به حق بودن اهل بیت (علیهم السلام) هدایت می کرد.

امام جمعه شهر آشخانه  هدایت گری به رشد و سعادت، عظیم بودن، حق و یقین بودن، شفیع و شافع بودن، و نور قدسی بودن را از مشترکات قرآن و امام حسین (علیه السلام) عنوان کرد.

وی با اشاره به مراسم اربعین حسینی، بیان کرد: اربعین حسینی مانور بزرگ در سراسر جهان است که حدود 20 میلیون زائر در مسیر زیارت کربلا راهپیمایی می کنند که هدایت و کنترل این جمعیت گسترده و بی نظیر امدادی است الهی.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، با بیان این که قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) ریسمان های الهی در جهت تقرب به خداوند است، اظهار کرد: امام حسین (علیه السلام) نیز عروه الوثقی، ریسمان محکم الهی است که با برگزاری سوگواری و عزاداری شهادت ایشان و زیارت امام در اربعین نیز به نوبه ی خود تمسک به خداوند است.

خطبه دوم: سپاه پاسداران مظهر دفاع ملت ایران از آرمان های اسلامی، دژ تسخیر ناپذیر، زینت نظام جمهوری اسلامی، ضامن عزت اسلام و امنیت کشور است/ ورود پر خیر و برکت مقام معظم رهبری (حفظه الله) 20 سال استان نوپای خراسان شمالی را ارتقاء بخشید.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده در خطبه دوم نماز با بیان این نکته که دولت آمریکا و اروپا به همکاری هم پیمانانشان آتشی را که برای کشورهای مسلمان و شرق آسیا با پرورش و رشد داعش به پا کرده اند، خاطر نشان کرد: اکنون این دود آتش به چمشان ملت و دولت خود غربی ها رفته به گونه ای که هر روز انتحار، انفجار و عملیات های تروریستی در مناطق خودشان رخ می دهد که یکی از وقایع اخیر تیراندازی در شهر لاس وگاس آمریکا بوده است.

امام جمعه شهر آشخانه با اشاره به هجمه ها و افتراهایی به نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط دشمنان غربی، عنوان کرد: سپاه پاسداران مظهر دفاع ملت ایران از آرمان های اسلامی، دژ تسخیر ناپذیر، زینت نظام جمهوری اسلامی، ضامن عزت اسلام و امنیت کشور است و حفظ کشور بدون نیروهای رشید و جان برکف برای امنیت کشور ممکن نخواهد بود.

وی در ادامه گفت: آمریکا و دشمنان غربی بدانند که ملت در حمایت از فرزندان خود در سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج که مدافعان عزت و امنیت و حافظان دین و انقلابِ مردم اند، ایستاده اند.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده، با اشاره به ورود پر خیر و برکت مقام معظم رهبری (حفظه الله) بیان کرد: سفر امام خامنه ای (مدظله العالی) به استان خراسان شمالی در ابعاد گوناگون آثار و برکاتی داشت، در بُعد مادی 20 سال استان نوپای خراسان شمالی را ارتقاء بخشید.

وی افزود: همواره تاکنون بخش عظیم و وسیعی از پروژه های که توسط مسئولین افتتاح می شود از برکت سفر مقام معظم رهبری است که گاز رسانی گسترده استان حتی به مناطق محروم از جمله این برکات است.

احمدزاده با اشاره به برکات اجتماعی و فرهنگی مقام معظم رهبری (حفظه الله)، گفت: مباحثی که در زمینه های تولید نسل، سبک زندگی اسلامی و ویژگی های خراسان شمالی مطرح و بیان نمودند برجسته و در کتب دانشگاهی و اجتماعی به نگارش درآمد.

انتهای خبر/ فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر