سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 38860
تاریخ انتشار: 1396/08/05 - 16:14:11

خطیب موقت نماز جمعه شهر قاضی:

از صدر اسلام تا کنون دشمن در چهره های متفاوت علیه مسلمانان و نظام توطئه می کند/عصبانیت دشمن نشانه حقانیت راه مومنان است

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام و المسلمین اردکام امام جمعه موقت شهر قاضی در خطبه اول نماز جمعه این هفته 5  آبان ماه،با تشریح حدیثی از حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) مبنی بر این دنیا مزرعه آخرت است آنچه در این دنیا انجام می دهیم نتیجه و حاصل آن را در آخرت برداشت می کنیم، عنوان کرد: این دنیا گذر گاهی که باید از این گذر گاه عبور کنیم مَثَل این  دنیا مَثَل کاروانسرایی  است که برای استراحت چند صباحی درآن بمانیم و توشه ای برگیریم و بار سفر ببندیم.

وی تصریح کرد: اما متاسفانه بعضی یا فراموش کرده اند یا دلبسته به این دنیا شده اند یا اعتقاد به آخرت ندارند، یا به خاطر گناه به این باور نرسیده اند که دنیا محل گذر انسان است مومن  با هوش کسی است که از این فرصت که در اختیار دارد.توشه ای را بدست آورد.

خطیب موقت نماز جمعه شهر قاضی با اشاره به روایتی از حضرت رسول ( صلی الله علیه و آله و سلم)، بیان کرد: دنیا خانه کسی است که آخرت نداشته باشد، برای کسی ثروت است که دستش از ثروت آخرت خالی باشد ،آ ن کس که فاقد عقل و هوش باشد برای دنیا  ثروت اندوزی می کند و آن کس که از شعور و درایت بی نصیب باشد دنبال دنیا می رود،آن کس هم که فاقد علم دانش باشد به خاطر مال دنیا با دیگران دشمنی کرده و در گیر می شود.

وی هم چنین افزود: آن کس که یقین و اطمینان به خداوند نداشته باشد برای بدست آوردن دنیا تلاش می کند پس همه ما باید مواظبت کنیم که جز این انسان نباشیم به خاطر دنیا و خواسته های دنیایی به همه آنچه که خداوند در آخرت در نظر دارد پشت پا نزنیم و گرفتار این دنیا نشویم.

 

خطبه دوم


حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده امام جمعه موقت شهر قاضی با اشاره به رویدادهای این هفته مبنی بر شهادت مظلومانه آیت الله حاج سید مصطفی خمینی، شهادت حضرت رقیه دختر سه ساله امام حسین علیه السلام،و اعتراض و افشا گری امام خمینی(ره)علیه پذیرش کاپیتولاسیون. بیان کرد: یک روز این دشمن در غالب یزید و یزیدیان است که باعث به شهادت رسیدن یک دختر سه ساله است، یک روز این دشمن در غالب اشخاص قرار می گیرند که یک شخصیت دینی و مذهبی را مثل آقا سید مصطفی خمینی را که خار در چشم خود می بینند به شهادت می رسانند، یک روز این دشمن در غالب عهد نامه ای وارد ما می شود که مسلط شود بر مردم ایران تا آنجا که این سلطه گری را پیش ببرد که در کشور دیگر بر مردمانش حکوکت کند و کسی حق اعتراض به او را نداشته باشند و در نهایت یک روز هم دشمن در غالب تحریم و علیه این کشور بزرگ و آزاده با زبان امانت بر می آید.

وی تشریح کرد: از صدر اسلام تاکنون و به بعد این دشمن هر بار با پوستی که عوض می کند وارد می شود و هر بار علیه مردم و این نظام توطئه می کند لذا این دشمن را بشناسیم، دشمن نسبت به مومن کینه دارد: دشمن به کسانی که دارای ایمان راسخ و محکم و پایبند به دین و مذهب هستند کینه دارد. بعضی ها گمان کردند که اگر رابطه با این دشمن ایجاد شود شاید بهتر باشد.

این خطیب نماز جمعه با اشاره به آیه 119 سوره آل عمران" ها انتم اولاء تحبونهم و لا یحبونکم"، گفت:این آیه به معنای آن است که هواست جمع باشد. شما دوست دارید با آنها رابطه داشته باشید ولیکن در صدد نابودی شما هستند نمونه اش در تاریخ ایران ما زیاد است این می شود که شخصیتی چون سید مصطفی خمینی را که خاری در چشمانشان بود به شهادت رساندند

وی همچنین افزود: خطر فریب خوردن از دشمن، چه بسا بزرگانی همچون امام خمینی(ره)دشمن شناس برجسته و بزرگی بودند،که خطر بزرگ این  دشمن در غالب عهد نامه ای را متوجه می شود،با بیاناتش این خطر بزرگ را به همه مردم،  بزرگان،فقه ها و همه آحاد جامعه گوشزد می کند و آن را عزای بزرگ معرفی می کند و اکنون نیز رهبری و ولایتی داریم که در هر زمان خطر بزرگ مثل امریکا و هم پیمانانش را به همه مسئولان گوشزد می کند که از این دشمن که هر روز به یک لباسی در می آید فریب نخوریم .وقتی در مسیر پیشرفت  می رسیم اینان عصبانی می شوند و ترور می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اردکام در پایان گفت: در مسئله هسته ای دیدید که چه بهانه هایی آوردند هر روز بهانه جدید و سخنان اراجیف جدید، مسائل موشکی و الان هم مسئله سپاه پاسداران را بهانه می کنند دیگر با چه جواب محکم و کوبنده دولت و سپاه پاسداران و مردم روبرو شدن که یقینا این یاوه گویان سیلی محکم خواهند خورد. ایستادگی در برابر دشمن، اولین ویژگی اهل ایمان است. شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل، اشداء علی الکفار است

انتهای خبر


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر