سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 38866
تاریخ انتشار: 1396/08/08 - 21:52:00

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

پیاده روی اربعین نشان از عشق به ولایت همراه با بصیرت / افزایش 50 درصدی ثبت نام کنندگان مانه و سملقان در پیاده روی اربعین

زائرین مانه و سملقانی این همه مشقت و سختی در پیاده روی طولانی و دو سه روزه را نشان از عشق، نه عشق مجنونانه، عشق به ولایت، عشق همراه با بصیرت دانستند. هم چنین مدیرکل حج و زیارت استان از افزایش 50 درصدی ثبت نام کنندگان پیاده روی اربعین حسینی در شهرستان مانه و سملقان براساس سامانه سماح خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، در آستانه‌ی اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و برگزاری پیاده‌روی عزاداران سراسر جهان از شهرهای عراق به سمت کربلا، از حال و هوای شهر و شهروندان در قالب گزارش مردمی جویا شدیم.

علی مولایی یکی از شهروندان با اشاره به پیاده روی بزرگ اربعین به عنوان یک پدیده عظیم جهانی، اظهار کرد: این همه مشقت و سختی در پیاده روی طولانی و دو سه روزه، نشان از عشق است، نه عشق مجنونانه، عشق به ولایت، عشق همراه با بصیرت است.

وی افزود: این پدیده عظیم جهانی، بدون هیچ تبلیغی و حمایتی و بدون هیچ گونه منفعت مادی گرایانه، پدیده ای است الهی. در هیچ جای جهان همچون زیارت کعبه خانه خدا و زیارت اهل بیت (علیهم السلام) تجمعی این چنینی صورت نمی گیرد.

مدینه وحدانی یکی از زائرین با بیان این که عشق به اولیای الهی و جاذبه ی اهل بیت (علیهم السلام) است که مردم، خود جوش به زیارت حرم امام حسین (علیه السلام) مشرف می شوند، گفت: این حرکت، مصداق کُل یومٍ عاشورا و کلِ ارضٍ کربلا ست، ما با این پیاده روی عشق خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می دهیم، نه تنها سختی ها را تحمل بلکه جان ها و مال ها، فرزندان و همسران خود را نیز در راه خدا و در راه اهل بیت (علیهم السلام) فداء و نثار می کنیم.

این بانوی خادم الحسین (علیه السلام) تصریح کرد: این زیارت و عرض ارادت نشان از پشتیبان ولایت فقیه بودن است، ولایت فقیهی که همان ولایت حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و امام علی (علیه السلام) است. ما با این حرکت معنوی که نماد وحدت مسلمانان چه مذاهب و فرق شیعه و چه سُنی است، عزت اسلام را در جامعه جهانی حفظ و تقویت می کنیم.

محمد باقر قاصری مدیر کل حج و زیارت استان خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به افزایش تعداد ثبت نام کنندگان زائرین در دفاتر کارگزاری حج و زیارت، گفت: از تعداد 8500 نفر زائرین استان خراسان شمالی که در سامانه سماح از طریق دفاتر کارگزاری حج و زیارت ثبت نام کرده اند، تا کنون 8065 نفر به سفارت ارسال و 5330 نفر نیز ویزا دریافت کرده اند.

مدیر کل حج و زیارت استان از افزایش 50 درصدی ثبت نام کنندگان پیاده روی اربعین حسینی در شهرستان مانه و سملقان براساس سامانه مرکزی ستاد کل اربعین حسینی (سماح) خبر داد و عنوان کرد: تا کنون در سامانه سماح و دفاتر کارگزاری حج و زیارت شهرستان مانه و سملقان 1070 نفر ثبت نام کرده اند، که نسبت به سال 95 بیش از 350 نفر افزایش یافته است.

قاصری با اشاره به هزینه صدور ویزا، خاطر نشان کرد: هزینه صدور ویزا به صورت یکسان سازی است و مبلغ 201 هزار تومان از زائرین جهت صدور ویزا، بیمه درمانی، خدمات هلال احمر و دفاتر کارگزاری اخذ می شود.

این مقام استانی به ثبت نام زائرین عتبات عالیات فقط از طریق دفاتر کارگزاری و سامانه سماح تاکید و عنوان کرد: متقاضیان به هیچ وجه از طریق دفاتر غیر قانونی به ثبت نام و صدور ویزا  اقدام نکنند، سامانه سماح تاریخ ورود و خروج از مرز، نحوه تردد و اطلاعاتی جامعه از زائر را در اختیار دستگاه های نظارتی و امنیتی قرار می دهد که این موجبات امنیت و اطمینان خاطری را برای زائر و بستگان به همراه دارد.

انتهای خبر/ فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر