سرویس دانش و فناوری | کد خبر: 38877
تاریخ انتشار: 1396/08/14 - 21:49:45

رئیس دانشگاه پیام نور آشخانه :

رشته های مقطع کارشناسی به 14 رشته افزایش یافت/ 1000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند

رئیس دانشگاه پیام نور شهر َآشخانه در مراسم خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 96 به تعداد رشته های مقطع کارشناسی، تعداد دانشجویان و نیز فعالیت ها علمی و فرهنگی شاخص دانشگاه اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، هادی جهانی رئیس دانشگاه پیام نور شهر آشخانه در مراسم خیرمقدم به دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی 96 با اشاره به افزایش تعداد رشته های کارشناسی این دانشگاه، بیان کرد: رشته های دانشگاه پیام نور آشخانه به 12 رشته فقط در مقطع کارشناسی و دو رشته مهندسی نرم افزار رایانه و علوم رایانه ارتقاء یافته است.

جهانی با بیان این که دانشگاه پیام نور آَشخانه در سال 1386 تاسیس گردید، عنوان کرد: هم اکنون 1000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که در ورودی مهر سال جاری 150 دانشجو ثبت نام نهایی کرده اند، در حالی که مراجعه کنندگان بیش از این تعداد بوده اند.

وی دانشگاه پیام نور را در برگزاری برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و علمی پیشتاز دانست و گفت: برگزاری و شرکت در المپیاد های علمی و ورزشی، گفتمان های دینی، کرسی های آزاد اندیشی، کارگاه های ازدواج، پیشگیری از اعتیاد و مشاوره های ازدواج بخشی از فعالیت های فرهنگی و علمی دانشگاه پیام نور است.

وی با تاکید برکسب حرفه و مهارت فنی، خاطر نشان کرد: مهارت های فنی و حرفه ای در کنار تحصیل علم سبب تضمین آینده و عزت نفس دانشجو می شود.

وی هم چنین افزود: با توجه به آمار های رسمی 70 درصد علل بالا رفتن سن ازدواج را بیکاری معرفی کرده اند.

مسعودی فر مسئول دانشگاه های پیام نور استان خراسان شمالی، فعالیت های شاخص دانشگاه پیام نور را در حوزه آموزشی و فرهنگی برجسته دانست و بیان کرد: دانشگاه پیام نور از بزرگترین دانشگاه های دولتی کشور محسوب می شود که در همه ی شهر ها و شهرستان ها دارای واحد آموزشی است،

وی  شهریه کمتر نسبت به دانشگاه های دیگر، بومی گزینی دانشجویان و تحصیل در کنار خانواده را از مزایای آموزشی دانشگاه پیام نور خواند و گفت: این دانشگاه رتبه اول آموزشی را در میان دانشگاه های دیگر دارد.

انتهای پیام/ فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر