سرویس یادداشت | کد خبر: 38878
تاریخ انتشار: 1396/08/14 - 21:50:08

یادداشت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان:

اساس و ریشه ی فرهنگی انقلاب اسلامی، عاشورا است/ حملات فرهنگی کشورهای بیگانه، فرهنگ اسلامی ایرانی را نشانه گرفته است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان، به مناسبت 14 آبان روز ملی فرهنگ عمومی و تقارن با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و فرا رسیدن اربعین حسینی با یادداشتی با همین مضامین به اهمیت و ضرورت فرهنگ عمومی اسلامی ایرانی با رویکرد عاشورایی در میان مردم و مسئولین پرداخت.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، مجید شاکری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان، به مناسبت 14 آبان روز ملی فرهنگ عمومی و تقارن با روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و فرا رسیدن اربعین حسینی با یادداشتی با همین مضامین به اهمیت و ضرورت فرهنگ عمومی اسلامی ایرانی با رویکرد عاشورایی در میان مردم و مسئولین پرداخت.

متن یادداشت به شرح زیر است:

بسمه تعالی

کشور جمهوری اسلامی ایران با بهره مندی از فرهنگ کهن و غنی اسلامی ایرانی و با حفظ سنت ها و ارزش های پسندیده انسانی الهی، الگویی برای امت ها و دولت های آزادی خواه جهان است.

انقلاب اسلامی ایران به عنوان انقلابی فرهنگی یکی از تاثیر گزار ترین پدیده های جنگ فرهنگی قرن گذشته بوده است که هم چنان اثرات این انقلاب فرهنگی بعد از سال ها تاثیر گذر است و به راه خود ادامه می دهد. انقلاب فرهنگی ایران که حامی مستضعفان جهان شده نمونه ای کامل از ریشه ای فرهنگی کمک به ستمدیدگان و مظلومان جهان است. پس مقوله ی فرهنگ در این کشور و این انقلاب از مهمترین ارکان است که آغشته به مضامین ناب اسلام می باشد.

با توجه به وضعیت فرهنگی کنونی جامعه، ضرورت فرهنگ عمومی و نامیدن چنین روزی با توجه به حملات فرهنگی کشورهای استکبار و بیگانه به انقلاب اسلامی ایران این مقوله از اهمیت خاصی در بین تمامی اقشار جامعه برخوردار است. اگر فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی ما و همچنین معنویت که رکن اساسی انقلاب ما می باشد در بین مردم و مسئولین طنین انداز شود، قطعا ما به آرمان های بزرگ انقلاب رسیده ایم. برای نیل به این آرمان های والا یکپارچگی و حفظ ارزش های انقلاب و حرکت در مسیر رهنمودهای مقام عظمای ولایت (حفظه الله) از اهمیت بالایی برخوردار است که قطعا به اهداف انقلاب دست پیدا می کنیم.

واقعه عظیم عاشورا قطعا یک واقعه بزرگ فرهنگی برای کل انسان های آزاده جهان است که در آن از جان گذشتگی و جان دادن در مسیر حق و حمایت از آزادی و  آزادگان به عنوان ارزش محوری شناخته می شود. اساس ریشه ی فرهنگی انقلاب اسلامی عاشورا است و اخلاق و سیره ی اباعبدالله الحسین (علیه السلام) ریشه های خود را در پایه های انقلاب دوانیده است. از این رو اگر عاشورا و فرهنگی عاشورایی حفظ شود، قطعا انقلاب نیز محفوظ می ماند.

در پایان شورای فرهنگ عمومی به عنوان شورایی متشکل از متخصصان فرهنگی و مذهبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند برای شناساندن فرهنگ عاشورایی و انقلاب اسلامی گام های برجسته ای بردارد.

مجید شاکری

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان

 

انتهای پیام/ فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر