سرویس اقتصاد مقاومتی | کد خبر: 40799
تاریخ انتشار: 1396/10/23 - 09:54:31

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مانه و سملقان عنوان کرد:

طرح تجمیعی آبیاری نوین با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد تومان در مانه و سملقان

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان از یک طرح تجمیعی 2 هزار هکتاری زیر پوشش آبیاری نوین در اراضی مانه و سملقان خبر داد.

 

نظام دوست مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان در گفتگوی با پایگاه خبری آشخانه از یک طرح تجمیعی 2 هزار هکتاری زیر پوشش آبیاری نوین در اراضی مانه و سملقان در آینده خبر داد و گفت: این طرح در اراضی روستاهای اسلام آباد، انصار، ملاحسن و قره مصلی در قالب شرکت تعاونی تولیدی اسلامی آباد با اعتبار 212 میلیارد ریال اجرایی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با ابلاغ اعتبارات قانون بودجه برای طرح های موضعی یا قطره ای 100 میلیون ریال و اجرای سایر طرح ها65 تا 85 میلیون ریال و طرح آبیاری کم فشار و انتقال آب با لوله 45 میلیون ریال در هر هکتار کمک بلاعوض داده می شود.

وی افزود: مابقی هزینه ها باید توسط متقاضی یا بهره برداری پرداخت شود، هم چنین 22 طرح در سطح 665 هکتار، اعتبار بالغ بر 40 میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.

نظام دوست با اشاره به مزایای اجرای طرح تجمیعی در مقایسه با طرح های انفرادی، عنوان کرد: هزینه های طرح تجمیعی در مقایسه با طرح های انفرادی تا 30 درصد کاهش می یابد.

وی اضافه کرد: با توجه به کاهش هزینه ها در طرح های تجمیعی هزینه احداث فونداسیون و ایستگاه پمپاژ در کل طرح سرشکن می شود.

وی تصریح کرد: با توجه به این که سیستم آبیاری تجمیعی در سطح وسیع تری اجرا می شود، امکان اجرای عملیات کشاورزی به صورت مکانیزه که همسو با سیستم آبیاری نوین می باشد، وجود خواهد داشت که متعاقبا افزایش بهره وری تولید در واحد سطح را منتج خواد داد.

انتهای پیام/ فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر