سرویس آشخانه | کد خبر: 40812
تاریخ انتشار: 1396/10/24 - 22:08:14

در جلسه کمیته برنامه ریزی مانه و سملقان مطرح شد:

71 هزار پروژه ناتمام در کشور / خراسان شمالی رتبه پنجم تخصیص سرانه بودجه عمومی کشور

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان از 71 هزار پروژه ناتمام در سطح کشور که 6 هزار پروژه ملی و 65 هزار پروژه در سطح استان ها هستند خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، غلامرضا عوض زاده فرماندار مانه و سملقان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان، از کاهش 50 درصدی نزولات آسمانی در استان خبر داد و گفت: وضعیت ذخایر آب شرب شهرستان نگران کننده است و می بایست آب و فاضلاب روستایی و شهری از محل اعتبارات استانی و هم چنین اعتبارات صندوق توسعه ملی با برنامه ریزی در جهت تامین آب شرب تدابیری اتخاذ نماید.

وی تصریح کرد: هم اکنون با برنامه ریزی و نشست هایی در سطوح استانی و شهرستانی با حضور بخشداران و مدیران آب و فاضلاب روستایی باید مشکلات آب را مرتفع نمود.

فرماندار شهرستان با اشاره به پروژه های نیمه تمام شهرستان، عنوان کرد: پارک رضوان با اعتبار 1.5 میلیارد تومان، کتابخانه عمومی با اعتبار 4.5 میلیارد تومان، استخر دانش آموزی با اعتبار 1.8 میلیارد تومان و سالن چند منظوره ورزشی شهر آشخانه با پیگیری مسئولان تا ماه های آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: عملیات گازرسانی به مناطق عشایری قلیش قامیش، کمایلق و سامان محله با ظرفیت جمعیتی بالا مشروط به این که سرانه هر خانوار 6 میلیون تومان باشد، گازرسانی صورت خواهد گرفت.

عوض زاده عملکرد صندوق توسعه کشاورزی شهرستان را مطلوب دانست و گفت: از اعتبار 17.5 میلیاردی استان در این بخش، حدود 2 میلیارد تومان به صندوق توسعه بخش کشاورزی شهرستان مانه و سملقان تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه از محل اعتبارات ارتقای شاخص ها، 12میلیارد تومان به شهرستان تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد : مجتمع گل محمدی و اسانس گیری روستای چمن بید، مجتمع گلخانه ای شهر پیش قلعه، ناحیه صنعتی  مهمانک ، توسعه گردشگری روستای درکش و اسپاخو به عنوان روستاهای هدف گردشگری ، کانال های آبیاری بهکده رضوی، بند کیکانلو، ایستگاه کوشکی ترکمن و برق رسانی به معادن شهرستان پروژه هایی هستند که از اعتبارات ارتقای شاخص های شهرستان بهره مند شده اند.

فرماندار شهرستان با اشاره به خدمات رسانی به مناطق زلزله بخش مانه، تشریح کرد: از محل اعتبارات بحران استان، مبلغ 4 میلیارد و200 میلیون تومان به این مناطق تخصیص یافته است.

وی از بدهی های کلان شهرداری شهرهای شهرستان مانه و سملقان ابراز نگرانی کرد و گفت: بخشی از این بدهی ها با پرداخت  هزینه پروانه از دستگاه های اجرایی قابل جبران است، ولیکن این مشکل باید در سطوح استانی و شهرستانی تدبیر شود.

آقایی دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان اصلاحات ساختاری، اولویت های برنامه ای، تولید و اشتغال و عدالت اجتماعی را از ویژگی های لایحه بودجه سال 97 دانست و خاطر نشان کرد: در لایحه سال 97، حذف فقر مطلق و بهبود بهداشت و سلامت جامعه از شاخص های عدالت اجتماعی است.

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان این که از 71 هزار پروژه ناتمام در سطح کشور، 6 هزار پروژه ملی و 65 هزار پروژه در سطح استان ها به بهره برداری نرسیده اند، اظهار کرد: دولت درصدد آن است که در قالب های مختف این پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار نماید.

آقایی با بیان اینکه حقوق و مزایای کارکنان دولت در استان خراسان شمالی 96 میلیارد و 700 میلیون تومان در سال جاری تامین اعتبار شده، خاطر نشان کرد: در حالی است که کسری حقوق کارکنان در استان از 12 میلیارد تومان در سال گذشته به 4 میلیارد تومان در سال جاری کاهش یافته است.

وی استان خراسان شمالی را در رتبه پنجم تخصیص سرانه بودجه عمومی کشور اعلام کرد و گفت: سرانه بودجه عمومی در لایحه سال 97 به طور میانگین در کشور برای هرنفر 840 هزار تومان خواهد بود این در حالیست که با توجه به میزان بودجه تخصیصی به خراسان شمالی و جمعیت استان، سرانه هر نفر یک میلیون و 200 هزار تومان خواهد بود..

انتهای پیام / فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر