سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 41001
تاریخ انتشار: 1396/11/06 - 15:33:16

در خطبه های نماز جمعه شهرستان مطرح شد:

دستاوردهای انقلاب اسلامی از فرهنگ و اقتصاد تا پیشرفت های نظامی

خطیب موقت نماز جمعه شهر آشخانه گفت: عزت، استقلال، رهایی از بردگی قدرت های ظالم، و اهتزاز پرچم ایران در قله های اقتدار، پیش قراولی در مبارزه با کشورهای استکبار جهانی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام سویدانلویی امام جمعه موقت شهر آشخانه در خطبه های نماز جمعه این هفته 6 بهمن ماه، در اوصاف انسان های متقین، بیان کرد: نیکوکاری، ایمان به خدا، قیامت،  انبیاء و کتاب الهی، انفاق اموالی که به آن علاقه دارند، کمک به نیازمندان و مستضعفان از جمله ویژگی های یاد شده از انسان های متقین در قرآن کریم است.

وی افزود: تقوا پیشگان اقامه کننده ی نماز، زکات دهنده، وفای به عهد، صابر در سختی ها و مصیبت ها و راستگویی از نشانه های اهل تقواست.

حجت الاسلام سویدانلویی با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، عنوان کرد: بزرگان و علما در جهت حفظ و نشر دستاوردهای انقلاب اسلامی و چگونگی شکل گیری آن، وقایع و حقایق انقلاب اسلامی را برای جوانان بازخوانی و خاطره گویی کنند.

وی افزود: در این بازخوانی و خاطره گویی باید چهره واقعی رژیم ستمشاهی پهلوی به عنوان نوکر و حلقه به گوش آمریکا و استکبار جهانی اشاره شود.

وی تصریح کرد: بر مبنای لایحه کاپیتولاسیون سگ آمریکایی بر شاه ایران شرف داشت که از نمونه ای ذلت خواهی برای مردم ایران بود.

خطیب موقت نماز جمعه آشخانه با بیان این که در دوران پهلوی 60 هزار مستشار آمریکایی در غارت ذخایر و ثروت های ملی کشورمان سبقت می گرفتند، اظهار کرد: این قوانین ضد ایرانی در داخل کشور، از نمونه های اوج ذلت، بدبختی و وابستگی بود.

وی فضای مجازی آلوده را در انحراف جامعه و ایجاد شبهه، دست پرورده ی کشورهای استکباری دانست و گفت: ما باید کاری کنیم که این تحریم ها و تهدید ها را تبدیل به فرصت کنیم که شهید حججی از امثال آن است.

وی تشریح ذلت و خواری و وضعیت نامناسب مردم را در دوران پهلوی و هم چنین بیان عزت، اقتدار و دستاورد های انقلاب اسلامی را از وظایف سخنوران خواند و خاطر نشان کرد: عزت، استقلال، رهایی از بردگی قدرت های ظالم، و اهتزاز پرچم ایران در قله های اقتدار، پیش قراولی در مبارزه با کشورهای استکبار جهانی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به عوامل پایداری و ماندگاری انقلاب اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: حفظ تعهد به اسلام، حضور رهبری دینی به نام ولایت فقیه، اطاعت و تقویت جایگاه ولایت فقیه، حضور مردم در صحنه های انقلابی، اتحاد و وحدت کلمه، ساده زیستی و دوری از اشرافیگری دولتمردان از رمزهای ماندگاری و تقویت انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام سویدانلویی تصریح کرد: زندگی مجلل و اشرافی گری دولتمردان آفت انقلاب اسلامی است و یکی از ناراحتی مردمی را اختلاف شدید طبقاتی بین مردم و مسئولان است.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام شریعتی نژاد امام جمعه شهر قاضی در خطبه های نماز جمعه این هفته 6 بهمن ماه، با بیان این که عُجب و خودپرستی آدمی را از جاده صراط مستقیم و هدایت منحرف می کند، اظهار کرد: عجب پدیده خطرناکی است، که آدمی را از نسب و شرافتش دور می گرداند، وتمام عیوب درونی اش را آشکار می گرداند.

وی تصریح کرد: فخر فروشی بردیگران وعجب وخود برتر بینی، حسب و ریشه آدمی را فاسد می کند.

امام جمعه شهر قاضی انسان خودخواه را در نظر مردم ناپسند دانست و گفت: خودپسندی باعث می شود که کارهای خوب آدمی را نابود کند، زیرا مردم از آدم خود خواه وخود پسند بدشان می آید.

حجت الاسلام شریعتی نژاد ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: انقلاب شکوهمند ایران که منجر به سقوط رژیم منفور پهلوی گردید رژیمی که که مهره حلقه به گوش آمریکا و انگلیس بود.

وی افزود: رژیم شاهنشاهی دزد چپاولگری که تمام ثروت ملت ایران را برای اسرائیل وآمریکا خرج می کرد و بخش اعظم آن صرف ولخرجی وعیاشی های خاندان پهلوی می شد.

امام جمعه قاضی با بیان این که مردم ایران در دوران پهلوی حتی از امکانات اولیه محروم بودند، خاطر نشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی همه امکانات برای مردم فراهم گردید.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب مرکز تصمیم گیری پهلوی ها، آمریکا و اروپا بود ولیکن بعداز انقلاب مرکز تصمیم گیری برای  ملت ایران تهران است، نه شرقی ونه غربی این یعنی استقلال سیاسی.

وی هم چنین تصریح کرد: قبل از انقلاب فرهنگ غرب بر تفکر و اندیشه ملت ایران حاکم بود، اما امروز فرهنگ دین بر زن ومرد ایرانی حاکم است.

حجت الاسلام شریعتی نژاد برخی را در ترویج فرهنگ غربی بواسطه ماهواره ها و فضای مجازی در جامعه ی ما را دشمنان داخلی خواند و عنوان کرد: امروز به برکت انقلاب وعطر شهداء رهبری داریم دلسوزِ مردم که با دشمنانِ ملت اشداء و پر خروش، و با ملت رؤف ومهربان است و ملتی داریم که با هرنوع سلیقه سیاسی، اما در مقابل دشمن حریم ها را رعایت می کنند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ، استقلال و عزت را به کشور بخشید، اظهار کرد: ما تمام توطئه های دشمنان را با حمایت از ولایت فقیه نقش برآب کردیم، تا احکام اسلام برکشور حاکم باشد. وی هم چنین تصریح کرد: بهمین جهت دهه مبارک فجر انقلاب را جشن می گیریم و با وحدتی که انقلاب را به وجود آوردیم با همان وحدت درحمایت از ولی فقیه حضرت  آیه الله خامنه ای به حرکت انقلابی خود ادامه می دهیم.

وی افزود: این عمل انقلابی مشروط به آن است که دولت مردان قدرشناس ملت ایران باشند و مشکلات معیشتی مردم رابرطرف کنند و با تبعیض های ناروا مردم را خسته نکنند وبه دنبال احقاق حقوق برحق مردم باشند.

انتهای پیام /امین فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر