سرویس اقتصادی | کد خبر: 41082
تاریخ انتشار: 1396/11/12 - 08:05:21

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان در نشست خبری عنوان کرد:

افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه عمرانی کشاورزی با اعتبار 4 میلیارد تومان طی دهه مبارک فجر در مانه و سملقان

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه مبارک فجر، از افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه عمرانی کشاورزی با اعتبار 4 میلیارد تومان در این دهه خبر داد .

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، نظام دوست مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت دهه مبارک فجر، از افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه عمرانی کشاورزی با اعتبار 4 میلیارد تومان در این دهه خبر داد و گفت: پروژه های کانال آبرسانی، استخر ذخیره آب، پرورش بره پرواری، آبیاری نوین تحت فشار و راه های میان زراعی از جمله پروژه های افتتاحی است.

وی افزود: شاخص ترین پروژه، کلنگ زنی طرح تجمیعی آبیاری تحت فشار شرکت تعاونی تولیدی روستای اسلام آباد با پیش بینی اعتبار 20 میلیارد تومان است.

وی هم چنین تصریح کرد: از دیگر پروژه های شاخص کشت گل محمدی با سطح 400 هکتار  در روستای چمن بید است که بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبارات استانی و 4 میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با بیان این که آبیاری تجمیعی کم فشار در 4 روستا کلنگ زنی خواهد شد، خاطر نشان کرد: هم اکنون 622 هکتار اراضی زراعی شهرستان با اعتبار 4 میلیارد تومان به آبیاری نوین تحت فشار مجهز شده اند.

نظام دوست از کلنگ زنی بزرگترین پروژه استان خبر داد و اظهار کرد:  پروژه طرح تجمیعی تحت فشار با اعتبار 20 میلیارد تومان طی دهه مبارک فجر سال جاری کلنگ زنی خواهد شد.

وی با بیان این که ضریب مکانیزاسیون از 1.1 به 1.6  ارتقاء یافته ، خاطر نشان کرد: در 4 سال گذشته، با اعطای  8 میلیارد تومان، 132 تراکتور، 2 کمباین و 150 دستگاه انواع ادوات کشاورزی برای متقاضیان خریداری شد.

این مدیر شهرستانی با بیان این که از سال گذشته تا کنون 314 نفر برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی و حوزه های اشتغال در سامانه رصد ثبت نام کردند، عنوان کرد: شهرستان مانه و سملقان در مقایسه با شهرستان های دیگر استان در رتبه برتر قرار دارد.

وی هم چنین افزود: در حوزه مشاغل خانگی و نیز اشتغال مناطق زلزله زده بیشترین جذب اعتبارات در استان را داشتیم.

نظام دوست اجرای طرح کاداستر را جهت حد نگاری و صدور مالکیت اراضی کشاورزی را ضروری دانست و گفت: 20 هزار هکتار از اراضی شهرستان در قالب 35 پلاک بااعتبار 250 میلیون تومان اجرا شده است که پیش بینی می شود در دو سال آینده کل اراضی شهرستان سنددار شوند.

انتهای پیام/ فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر