سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 41083
تاریخ انتشار: 1396/11/13 - 15:03:09

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

دستاوردهای انقلاب اسلامی از استقلال و اقتدار تا پیشرفت های علمی، نظامی و هسته ای

امام جمعه شهر قاضی با اشاره به بخش مادی و دنیوی دستاوردهای انقلاب، گفت: پیشرفت های،هسته ای، دفاعی، فضایی و الکترونیکی از جمله دستاوردهای انقلاب است.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه شهر آشخانه در خطبه های این هفته 13 بهمن ماه، با بیان اینکه خوشا به حال کسی که اعمالش در جهت رضای الهی است، عنوان کرد: انسان متقین، دوست و دشمنی اش نیز با نیت رضایت الهی و خالصانه است.

وی از عوامل موفقیت امام خمینی (ره) در مبارزه با دولت استکبار را و صهیونیسم جهانی بعد و قبل از انقلاب را اخلاص و نیت الهی وی دانست و گفت: تهذیب و تدریب، قلم و سخن، سکوت و فریاد، حب و بغض، عبادت، طاعت، جهاد و همه ی اعمال امام خمینی (ره) جزء برای رضا و تکلیف الهی نبود.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به ناکامی دشمنان در چهل ساله نشدن انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: اکنون انقلاب اسلامی به درختی تناور، مقتدرترین کشورهای منطقه و جهان محسوب می شود که این از وعده های الهی است.

وی با اشاره به ابعاد مادی و معنوی دستاوردهای انقلاب اسلامی، اظهار کرد: انقلاب اسلامی اقتدار،  شرف، عزت و عظمت ملت را تضمین و کشور را از زیر سلطه دولت های استکباری خارج کرد.

وی تصریح کرد: امروزه فرمان اداره امورات کشور از سوی دولت های غربی صادر نمی شود بلکه مردم خود در رابطه با سرنوشت خود تصمیم می گیرند که انواع انتخابات بیانگر مردم سالاری دینی است.

امام جمعه آشخانه، با استناد به آمار اخیر سازمان بهداشت جهانی در رابطه با امید به زندگی ایرانیان گفت: امید به زندگی مردم ایران قبل از انقلاب 54 سال بود ولیکن امروزه به 78 سال ارتقاء یافته است که این به برکت نظام انقلاب اسلامی است.

وی با بیان این که بیش از 50 درصد مردم بیش از مصرف نیاز خود، خوراک و کالری مصرف می کنند، اظهار کرد: این آمار نشانه افزایش نرخ برخورداری ملت ایران است.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران که ثمره خون های شهداء است که پیامبران الهی نیز وعده آن را داده بودند، اکنون از مرحله سقوط گذشته بلکه به مرحله صدور جهانی رسیده است.

وی تصریح کرد: اکنون انقلاب اسلامی برای ظهور و فتح بزرگ و پشتیبانی از انقلاب جهانی امام زمان (عج) آماده می شود.

خطبه های نماز جمعه شهر قاضی

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام شریعتی نژاد امام جمعه شهر قاضی در خطبه های این هفته 13 بهمن ماه، با اشاره به رذیلت اخلاقی عُجب و خودپسندی، اظهار کرد: خودخواهی مرضی که خشم و خشونت را به دنبال دارد و ثمره همه نزاع ها و درگیری ها است.

وی با اشاره به راه های علاج خودپسندی و عُجب، تصریح کرد: شناخت مرض برای ترک خود برتر بینی کمک بزرگی است و هم چنین شناخت ذات آدمی و مقایسه با قدرت و عظمت الهی است.

حجت الاسلام شریعتی نژاد ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در خطاب به مسئولان گفت: مسئولان برای تقویت امید در مردم، دست آورد های انقلاب اسلامی را بازگو و برشمرند تا اعتماد مردم به نظام و خدمتگزاران واقعی نظام بیشتر شود.

وی افزود: مسئولان باید دست از گلایه های شخصی و خسته کننده بردارند و با صداقت و به طور شفاف واقعیتهای نظام را به مردم بگویند و دست از کتمان کاری و نا محرمانه دانستن مردم بردارند

امام جمعه آشخانه با بیان این که دستاورد های انقلاب را می توان در دو بخش برشمرد، خاطر نشان کرد: در بخش معنوی و معرفتی قبل از انقلاب تمام امکانات کشور اعم از پول و ثروت و نفت در دست خانواده پهلوی بود انقلاب تمام سرمایه های کشور را به طور مساوی به همه کشور رساند، تا همه مردم از امکانات آب و برق و گاز و تلفن و جاده و...بهره مند شوند.

وی اضافه کرد:قبل از انقلاب مرکز تصمیم گیری ملت ایران، لندن و امریکا و سفارت خانه اورپایی ها بوداما امروز مرکز تصمیم گیری ملت ایران تهران است،نه بیگانگان.

حجت الاسلام شریعتی نژاد با بیان این که قبل از انقلاب خفقان در سراسر کشور حاکم بود، عنوان کرد: اگر رعیت بر خلاف نظر و فکر خان محل کاری می کرد او را با شلاق و شکنجه و فحاشی و تجاوز به اموال و آبرویش،تنبیه می کردند،اما امروز هیچ کس حق تعرض به کسی را ندارد که این یعنی امنیت و آزادی.

وی اظهار کرد: قبل از انقلاب ملت ایران تحقیر می شدند اما بعد از انقلاب مردم به عزت و شرافت رسیدند.

این روحانی با اشاره به بخش مادی و دنیوی دستاوردهای انقلاب، گفت: پیشرفت های،هسته ای، دفاعی، فضایی و الکترونیکی از جمله دستاوردهاست.

وی با تاکید بر توطئه ها و تحریم های جدید دولست های استکبار علیه انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروزه دشمن دست به جنگ نرم فرهنگی زده تا با ترویج بی بند و باری و حریم شکنی ارزش های دینی و خانوادگی و با ابزار اشرافگری و اختلاس و نفوذ در مراکز فرهنگی ملت ایران را نا امید کنند.

وی افزود: بدین جهت ملت باید در این فتنه، بصیرت بالای خودش را به دشمن نشان دهد،و با اعتقاد دینی از ولایت فقیه حمایت کنند.تا دشمن را مایوس کنیم.

انتهای پیام / امین فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر