سرویس اقتصاد مقاومتی | کد خبر: 41166
تاریخ انتشار: 1396/11/15 - 07:54:10

در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه مانه و سملقان عنوان شد:

توسعه ضریب مکانیزاسیون شهرستان به 1.6 اسب بخار در هکتار/ بزرگترین پروژه طرح تجمیعی آبیاری نوین استان در مانه و سملقان

مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان گفت: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان با خرید و تجهیز بیش از 200 دستگاه ادوات کشاورزی در قالب تسهیلات افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، نظام دوست مدیر جهاد کشاورزی مانه و سملقان در همایش تجلیل از کشاورزان نمونه بخش کشاورزی شهرستان، از رشد 4 دهمی توسعه ضریب مکانیزاسیون شهرستان خبر داد و گفت: در 4 سال گذشته تا کنون ضریب مکانیزاسیون از 1.1 به 1.6 اسب بخار در هکتار رشد یافته است به بیان دیگر به ازای هز 50 هکتار یک تراکتور، اکنون به ازای هر 30 هکتار یک تراکتور ارتقاء یافته ایم.

وی افزود: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در این شهرستان با خرید و تجهیز بیش از 200 دستگاه ادوات کشاورزی در قالب تسهیلات افزایش یافته است.

وی با بیان این که 9 پروژه عمرانی کشاورزی با اعتبار 4 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد، عنوان کرد: پروژه های کانال آبرسانی، استخر ذخیره آب، پرورش بره پرواری، آبیاری نوین تحت فشار و راه های میان زراعی از جمله پروژه های افتتاحی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان به دلیل شرایط نامناسب جوی و منابع آبی بر تغییر الگوی کشت و محصولات زراعی و باغی شهرستان تاکید و خاطر نشان کرد: در همین راستا 20 هکتار از محصولات گیاهان دارویی کم آب طلب، گل محمدی و نیز تغییر الگوی باغی نظیر بادام، عناب و زرشک زیر کشت رفته است.

  وی با بیان این که آبیاری تجمیعی کم فشار در 4 روستا کلنگ زنی خواهد شد، خاطر نشان کرد: هم اکنون 622 هکتار اراضی زراعی شهرستان با اعتبار 4 میلیارد تومان به آبیاری نوین تحت فشار مجهز شده اند.

نظامدوست تصریح کرد: در 4 سال گذشته 2 هزار و 400 هکتار سامانه آبیاری نوین اجرا شده است.

 

انتهای پیام/ امین فیروز بخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر