سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 41217
تاریخ انتشار: 1396/11/16 - 11:28:36

رئیس شرکت گاز شهرستان مانه و سملقان عنوان کرد:

رشد 900 درصدی بهره مندی روستائیان مانه و سملقان از گاز طبیعی در دوران انقلاب اسلامی

رئیس شرکت گاز شهرستان مانه و سملقان گفت: ضریب نفوذ گازرسانی روستایی استان خراسان شمالی در دوران قبل از انقلاب صفر بوده است.

 

علی ریحانی رئیس شرکت گاز شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، با بیان این که ضریب نفوذ گازرسانی روستایی استان خراسان شمالی در دوران قبل از انقلاب صفر بوده ، عنوان کرد: اکنون از سویی به برکت نظام انقلاب اسلامی ایران و از سوی دیگر سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان، ضریب بهره مندی گازرسانی روستایی در شهرستان به 91 درصد ارتقاء یافته است.

 وی با اشاره به وضعیت گازرسانی در سال های ابتدایی تشکیل استان، گفت: در ابتدای تشکیل استان خراسان شمالی 159 کیلومتر شبکه گاز در مانه وسملقان اجرا و 4503 انشعاب نصب شده  بود که درحال حاضر 1052 کیلومتر شبکه اجرا و 19663 انشعاب نصب شده است.

رئیس شرکت گاز مانه و سملقان با بیان این که در ابتدای تشکیل استان، 2 شهر مانه و سملقان از نعمت گاز بهره مند بودند، یادآور شد: تاکنون 4 شهر این شهرستان زیرپوشش گازطبیعی قرار گرفته اند که در مقایسه با سال 83 رشد 100 درصدی داشته است.

وی روند گازرسانی در شهرستان را با توجه به فعالیت ۶ ساله این شرکت (پس از تفکیک از گاز خراسان رضوی) مطلوب ارزیابی و اظهار کرد: از آغاز فعالیت های گازرسانی در استان های خراسان(سال ۱۳۶۳) تا سال 83 پیش تنها 11 روستا گازرسانی شده بود، اما از آغاز فعالیت شرکت گاز استان خراسان شمالی (مرداد ۸۳) تا کنون 102 روستای شهرستان از نعمت گاز بهره مند شده اند.

ریحانی اجرای 608 کیلومتر شبکه، نصب 6557 انشعاب و 11 هزار مشترک را از برنامه های اجرایی دولت از سال 92 تاکنون این شرکت برشمرد.

ریحانی با بیان این که در دهه مبارک فجر امسال پروژه گازرسانی به  4 روستا و یک کلاته افتتاح می شود، خاطر نشان کرد:

وی یادآور شد: گازرسانی به شهرک صنعتی مهمانک با اعتبار 450 میلیون تومان نیز اجرا و در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: هم چنین مجتمع گلخانه ی شهر پیش قلعه با اعتبار 150 میلیون تومان نیز به بهره برداری خواهد رسید.

وی تاکید کرد: پس از سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی، گازرسانی به مناطق محروم استان با همتی چندبرابر برنامه ریزی و اجرایی شده است.

انتهای پیام/ امین فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر