سرویس اقتصادی | کد خبر: 41322
تاریخ انتشار: 1396/11/18 - 21:42:40

به مناسبت دهه مبارک فجر

افتتاح 90 پروژه عمرانی بالغ بر 38 میلیارد تومان در مانه و سملقان

90 پروژه عمرانی، فرهنگی، خدماتی و بهداشتی در هفتمین روز از گرامیداشت دهه فجر با حضور استاندارخراسان شمالی، مدیران کل، مسئولان شهرستان مانه و سملقان و مردم روز چهارشنبه به صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، 90 پروژه عمرانی، فرهنگی، خدماتی و بهداشتی در هفتمین روز از گرامیداشت دهه فجر با حضور استاندارخراسان شمالی، مدیران کل، مسئولان شهرستان مانه و سملقان و مردم روز چهارشنبه به صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید.

افتتاح پروژه های کتابخانه عمومی شهر آشخانه با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، استانی و سفر مقام معظم رهبری، بوستان ویژه بانوان و مرکز جامع سلامت بخش مانه از جمله اقدامات بود.

غلامرضا عوض زاده فرماندار شهرستان در آیین افتتاح متمرکز پروژه‌های عمرانی شهرستان مانه و سملقان به مناسبت ایام‌الله دهه فجر گفت: در شهرستان مانه و سملقان با وجود قومیت ها و فرهنگ های مختلف هم چنان با صلح و صفا، وحدت و اتحاد و انسجام در کنار یکدیگر همزیستی می کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون اعتباری بالغ بر 58 میلیارد تومان با تخصیص 100 درصد در دولت تدبیر و امید به بخش مانه خدمات عمرانی ارائه شده و حتی به دورترین روستاهای مرزی نیز گاز رسانی اجرا شده است.

وی افزود: در گذشته اغلب مدارس خشتی و گلی بودند که در سال 97 بساط این مدارس برچیده خواهد شد.

عوض زاده با اشاره به خدمات بهداشتی در بخش مانه، گفت: علاوه بر احداث خانه و مراکز بهداشت، مرکز خدمات جامع سلامت با اعتبار 480 میلیون تومان در شهر پیش قلعه احداث شد.

فرماندار شهرستان مانه و سملقان در خصوص بحث آب‌رسانی به این شهرستان تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به بخش پیش قعله آب‌رسانی کرده است و شرکت برق خراسان شمالی نیز به 10 روستای این شهرستان خدمت‌رسانی کرده است.

وی افزود: عمده‌ترین مشکل این منطقه کارخانه سیمان سمنگان است که امیدواریم با کمک تمامی مسئولین استانی حل و رفع شود.

عوض زاده مطرح کرد: مجتمع گلخانه امام رضا نیز در قالب سه‌طبقه که چندین هزار هکتار است در آینده نه‌چندان دور به بهره داری خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان مانه و سملقان در پایان گفت: حدوداً 34 روستا در این منطقه وجود دارد که آب موردنیاز خود را تنها می‌توانند از سد شیرین دره تأمین کنند لذا مسئولین آب و فاضلاب روستایی قول داده‌اند تا از این سد برای مردم انشعابی را احداث کنند.

انتهای پیام / فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر