سرویس پیشنهاد سردبیر | کد خبر: 41323
تاریخ انتشار: 1396/11/18 - 21:42:55

در گفتگوی با مدیر اداره برق مانه و سملقان عنوان شد:

ضریب 100 درصدی بهره مندی از نعمت برق در مانه و سملقان/ روشنایی در دورترین مناطق با پیروزی انقلاب اسلامی

مدیر اداره برق مانه و سملقان ضمن تشریح وضعیت برق رسانی قبل از انقلاب، گفت: از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه برق رسانی برخورداری 100 درصدی شهرستان از نعمت برق است.

 

محسن حاتمی مدیر اداره برق مانه و سملقان در گفتگوی با پایگاه خبری آشخانه، با بیان اینکه شهرستان قبل از انقلاب اسلامی فاقد شبکه برق رسانی و ضریب بهره مندی برق کمتر از 10 درصد بوده، عنوان کرد: از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه برق رسانی برخورداری 100 درصدی شهرستان از نعمت برق است.

وی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای 10 خانوار به شبکه برق مجهز اند.

حاتمی از افتتاح 5 پروژه برق رسانی با اعتبار یک میلیارد و 765 میلیون تومان در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: پروژه برق رسانی به روستای عشایری کوربابای قره میدان با اعتبار 111 میلیون تومان و برق رسانی به مجتمع دامداری شهر قاضی با اعتبار 85 ملیون تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی هم چنین تصریح کرد: نصب و تقویت ترانس هوایی جهت تامین برق مجتمع گلخانه ای امام رضا (علیه السلام) با اعتبار 193 میلیون تومان و نصب پُست هوایی و یک دستگاه ARMU جهت تامین برق دانشکده سمنگان با اعتبار 220 میلیون تومان از دیگر پروژه های قابل بهره برداری است.

مدیر اداره برق مانه و سملقان جایگزینی کابل های خودنگهدار روکشدار به جای کابل های سیمی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 150 میلیون تومان را از پروژه های شاخص اعلام و خاطر نشان کرد: در حال حاضر در شهر های آشخانه، قاضی، پیش قلعه ونیز در 26 روستا این پروژه اجرا و از کابل های سیمی پاکسازی شده است.

وی یادآور شد: کاهش تلفات و فرسودگی سیمی، ضریب ایمنی بالا و پایداری بالای شبکه از ویژگی های شاخص کابل های روکشدارِ عایق است.

این مسئول شهرستان با بیان این که در ابتدای استان شدن 136 روستا تحت پوش برق رسانی قرار داشتند، اظهار کرد: در حالی که اکنون با رشد 80 درصدی، 168 روستا از نعمت برق برخوردارند.

حاتمی با اشاره به رشد روستاهای تحت پوشش در دولت ها، بیان کرد: در پایان دولت دهم 149 روستا تحت پوشش اداره قرار داشتند که در حال حاضر با رشد 13 درصدی 168 روستا برق رسانی شده است.

وی هم چنین تصریح کرد: در پایان سال 92 حدود 1500 کیلومتر شبکه برق اجرا شده بود ولیکن در دولت تدبیر و امید این آمار با رشد 9درصدی به 1658 کیلومتر ارتقاء یافته است.

وی اظهار کرد: هم اکنون 35 هزار و 165 مشترک تحت پوشش اداره برق هستند که درابتدای دولت یازدهم 30 هزار و 341 مشترک از نعمت برق بهره مند بودند.

حاتمی با اشاره به پروژه های سال جاری، خاطر نشان کرد: اغلب پروژه های مذکور در راستای شعار سال و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید و اشتغال بوده است.

وی یاد آور شد: یکی از شاخصه های سند چشم انداز 1404، ارتقاء خدمات رسانی الکترونیکی است که در این راستا مشترکین می توانند در آدرس www.NKEDC.ir از خدمات الکترونیک بهره مند شوند.

انتهای پیام/ امین فیروزبخت 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر