سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 41324
تاریخ انتشار: 1396/11/20 - 21:24:04

در خطبه های نماز جمعه شهرستان مانه و سملقان مطرح شد:

انقلاب اسلامی ایران در معادلات دنیا و منطقه از موثرترین کشور هاست/ انقلاب اسلامی دست سیاست های مستکبران را کوتاه کرد

امام جمعه آشخانه گفت: اکنون با پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران در معادلات منطقه ای و دنیا از تاثیرگذار ترین کشورهاست.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام احمد زاده امام جمعه شهر آشخانه در خطبه های نماز جمعه این هفته 20 بهمن ماه، با بیان اینکه خداوند تقوا پیشگان گمنام را دوست می دارد، عنوان کرد: در میان جامعه عده ای همانند ستارگان در توسل، تذکر، دوری از محرمات و انس با قرآن می درخشند.

وی افزود: کنترل هوای نفس و ملاحظه حضور خداوند دو معیار اصلی تقوا است.

احمد زاده تصریح کرد: عده ای همانند مرتاض ها بدون توجه به خداوند، تسلط به هوای نفس خود را دارند ولیکن این دو شاخصه با هم معنای واقعی و معنوی خود را در راه خدا پیدا می کند.

امام جمعه آشخانه با اشاره به شاخصه های زندگی قرآنی، گفت: صبر و مقاومت در برابر مصائب، حفظ دل از خواهش های نفسانی، فشارهای دشمنان، حفظ مرزهای سرزمینی و اعتقادی و عامل به تکالیف دینی رستگاری به همراه دارد.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به حرکات سیاستمداران آمریکایی مبنی بر دشمنی با ایران و نیز اینکه انقلاب ایران نباید به تولد چهل سالگی برسد، گفت: این اقدامات بیانگر اوج خباثت و دشمنی آن هاست.

وی یادآور شد: اکنون موضع ما در برابر دشمنان بنابر قرآن کریم و منویات مقام معظم رهبری، باید اَشِدّاءُ عَلَی الکُفَّار _ با دشمنان، سرسخت محکم باشند_ باشد.

وی با اشاره به سخنان یکی از نظریه پردازان آمریکایی گفت: انقلاب اسلامی به مانند پرنده ای در اوج است که هیچ یک از تیرهای دشمنان انقلاب به آن نمی رسد.

این روحانی اضافه کرد: یکی از بال های این پرنده انتظار برای حکومت عدل جهانی حضرت قائم (عج) و بال دیگر شهادت طلبی در راستای نهضت سرخ اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است.

امام جمعه آشخانه هدف دشمنان را سست کردن و هدف قرار دادن نهضت حکومت امام زمان (عج) و امام حسین (علیه السلام) را حربه های دشمنان دانست و گفت: امروزه راهپیمایی پرشور اربعین یکی از حرکت های مسلمانان در تقویت این نهضت است.

حجت الاسلام احمدزاده با بیان این که در دوره پهلوی دولتمردان مطیع و گوش به فرمان دُوَل استکباری در برنامه ریزی های کشور بودند و اراده ای نداشتند، عنوان کرد: اکنون با پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران در معادلات منطقه ای و دنیا از تاثیرگذار ترین کشورهاست.

وی یادآور شد: امروزه نظام انقلاب اسلامی ایران با تشکیل جبهه مقاومت، دست سیاست های شیطان گونه استکباران را از منطقه کوتاه کرد.

انتهای پیام/ امین فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر