سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 42313
تاریخ انتشار: 1396/12/11 - 15:18:45

در خطبه های نماز جمعه شهرستان عنوان شد:

بقای انقلاب مرهون مستضعفان است و مسئولان می بایست خود را از مردم بدانند/ مسئولان دغدغه دین، انقلاب و ارزش های دینی داشته باشند

امام جمعه آشخانه گفت: به دولت و دست اندرکاران توصیه می کنیم که قدر این ملت را بدانید و درخدمتگزاری به آنان بویژه مستضعفان و محرومان که نورچشم و ولی نعمتان هستند فروگزار نکنید.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه شهر آشخانه، در خطبه های این هفته 11 اسفندماه، با اشاره به سلسله مباحث شاخصه های زندگی قرآنی گفت: خانواده قرآنی با انس با قرآن کریم، از نعمت و برکت بهره مند خواهند شد.

وی با اشاره به احادیث، تصریح کرد: خانه ای که در آن قرآن خوانده و همواره به یاد خداوند متعال باشند، برکت اش افزون می شود و فرشتگان در آن حضور می یابند.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به حدیثی از حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) مبنی این که اگر کسی می خواهدببیند خداوند اورا دوست داردچند خصلت را به او الهام می کند، عنوان کرد: چشم پوشی از نامحرم، ترس از خداوند، حیاء، متخلق با اخلاق صالحین، شکیبایی، امانتداری و صداقت از فضایل اخلاقی است که خداوند متعال به محبوبش الهام می کند..

وی ضمن تسلیت رحلت حضرت امام البنین (س)، گفت: حضرت ام البنین (س) الگوی مادرانی است که به ندای معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفتند.

وی تصریح کرد: مادران و همسران شهداء زینب گونه در هشت سال دفاع مقدس با تشویق همسران و فرزندان برومند خود آن ها را برای حضور در جبهه ها تشویق کردند.

امام جمعه آشخانه با اشاره به روز احسان و نیکوکاری، خاطر نشان کرد: به دولت و دست اندرکاران توصیه می کنیم که قدر این ملت را بدانید و درخدمتگزاری به آنان بویژه مستضعفان و محرومان که نورچشم و ولی نعمتان هستند فروگزار نکنید.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی رهاورد مستضعفان و محرومان و با فداکاری آنان تحقق پیدا کرد و بقای انقلاب نیز مرهون خدمات آنان است و مسئولان می بایست خود را از مردم بدانند.

حجت الاسلام احمدزاده با بیان این مطلب که خدا نیاورد آن روزی را که سیاست مسئولان کشور پشت کردن به دفاع از محرومین و حمایت از سرمایه دارها باشد، گفت: معاذالله که این شیوه با سیره و روش انبیاء و امیر المومنین (علیه السلام) و ا ئمه معصومین (ع) سازگار نیست.

 

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام شریعتی نژاد امام جمعه شهر قاضی در خطبه های این هفته 11 اسفندماه، با بیان این مطلب که ریا سه تاثیر عمده در عبادت انسان می گذارد، عنوان کرد: اولین اثر این است که آدم ریا کار غافل از عبادت و جایگاه خودش در پیشگاه باری تعالی است.

وی افزود: غفلت سبب از بین رفتن خلوص در عبادت می شود، بر اثر غفلت اگر غیر خدا در دل او نفوذ کرده و بخاطر غفلت دروازه ی دلش را برای غیر خدا گشوده، زحمتهایی که برای عبادت متحمل می شود هدر داده است چون عبادت و طاعت و بندگی مخصوص خدا است.

وی در ادامه تصریح کرد: انگاه که نوبت اجر و مزد و پاداش می رسد، خداوند به شخص ریا کار می گوید برو از کسی پاداش بگیر که برای او عبادت  کردی. تو مدتی برای شیطان و کسانی را که او وسوس و تلقین می کرد عبادت می کردی از من اجر و مزد می خواهی؟

حجت الاسلام شریعتی نژاد با بیان این که خداوند نماز ریا کار را موجب غفلت می داند که از خدا و بندگی غافل گردیده است، گفت: شخص ریاکار. از خداوند، از پاداش و مزد و جزای الهی، از خودش،که راه نفوذ غیر خدا را در دلش گشوده و از نفس عمل غافل و بی بهره می ماند.

وی افزود: هم چنین همه ی امکانات الهی را به خاطر غفلت ضایع می نماید.

امام جمعه شهر قاضی ضمن تسلیت شهادت گونه حضرت فاطمه ام البنین (س) به جامعه زنان کشور، گفت : زنان در تکامل اسلام نقش بی بدیلی ایفا کردند به ویژه زنان شیردلی که برای تحقق انقلاب اسلامی حضور پر رنگی در پیروزی انقلاب داشتند.

وی تصریح کرد: از همه مهمتر زنان و مادران شجاعی که فرزندان خود را مانند حضرت فاطمه ام البنین، در راه ولایت و امامت،  هشت سال دفاع مقدس را با سر بلندی و افتخار با مقاومت و کار و تلاش در پشت جبهه ها به پیروزی رساندند.

حجت الاسلام شریعتی نقش مسئولان نظام را در جبهه فرهنگی بسیار مهم دانست و گفت: اگر مسئولان نظام افکار لیبرال و غربی داشته باشند، چه بسا در میدان جنگ نرم فرهنگی با خیانت آنان مواجه خواهیم شد و در رسیدن به اهداف  و آرمان های انقلاب عقب بمانیم.

وی یاداور شد: اما اگر مسئولان دغدغه دین و انقلاب و ارزشهای دینی داشته باشند، قطعا در میدان جنگ فرهنگی انقلاب به سرعت سنگرهای دشمنان را فتح خواهیم کرد و به سرعت به اهداف انقلابی و اسلامی مان خواهیم رسید.

امام جمعه شهر قاضی با بیان این که در میدان مبارزه با فقر در جامعه نگاه دولت باید به اقتصاد مقاومتی باشد، اظهار کرد: تا در جبهه سخت اقتصادی بر تحریمها پیروز شویم، باید باتولید و رونق اقتصادی داخلی ریشه فقر و بیکاری را خشکاند.

وی در ادامه افزود: با دادن سبد کالا به فقرا و مستمندان نمی توانیم در جبهه جنگ اقتصادی به پیروزی برسیم گرچه توجه به مستمندان جامعه از وظایف اسلامی دولت ها است.

انتهای پیام / فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر