سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 42940
تاریخ انتشار: 1396/12/18 - 17:36:35

خطیب نماز جمعه شهر آشخانه عنوان کرد:

نزدیکترین حالات زن به خداوند متعال در رسیدگی به امور منزل، همسرداری و تربیت فرزندان است

امام جمعه آشخانه با اشاره به روایات گفت: نزدیکترین حالات زن به خداوند متعال، هنگامی است که خود را ازدید نامحرم دور نماید و در منزل به خانه داری، تربیت فرزند و همسرداری بپردازد.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه آشخانه در خطبه های این هفته 18 اسفند ماه، ضمن تبریک سالروز ولادت ریحانه النبی (سلام الله علیها) و روز زن، عنوان کرد: الگوی زن اسلام را زنان بزرگواری همچون حضرت فاطمه (س) و خدیجه کبری (س) هستند.

وی تصریح کرد: زن اسلامی دارای ایمان، عفاف، رشد علمی و معنوی، اثر گزار در اجتماع، مدیر خانواده و مایه ی آرامش همسر و در کنار آن برخوردار از فضایل اخلاقی زنانگی مانند لطافت آماده دریافت انوار الهی است.

حجت السلام احمدزاده الگوی انحرافی زن غربی را در مقابل الگوی اسلامی دانست و گفت: به جای همه خصوصیات برجسته و ممتاز زن اسلامی شاخصه هایی همچون برهنگی و جلب نظر و التذاذ مردان را در خود دارند.

وی با اشاره به معیارهای خانوادگی حضرت علی (علیه السلام) و حضرت زهرا (سلام الله علیها)، خاطر نشان کرد: معنویت، دشمن شناسی، حس قدردانی، ساده زیستی، عفت و حیاء، سازگاری با همسر، مشارکت در امور اجتماعی، عزم و اراده، رضایتمندی، صداقت و امانت داری از فضایل اخلاقی برجسته حضرت فاطمه (س) در خانواده مداری ایشان بود.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به روایات، نزدیک ترین حالات زن را به خداوند، پرداختن وی به امور خانه داری و همسرداری دانست و گفت: از منظر حضرت فاطمه (سلام الله علیها) نزدیکترین حالات زن به خداوند متعال، هنگامی است که خود را ازدید نامحرم دور نماید و در منزل به خانه داری، تربیت فرزند و همسرداری بپردازد.

امام جمعه آشخانه خطاب به کسانی که شُبهه می کنند که حجاب اختیاری خوب است، هرکس تمایل دارد بگذارد و یا هم نگذارد، عنوان کرد: پس همانند آن است که بگوییم کمربند ایمنی را هم اختیاری کنیم، خانه سازی در وسط خیابان ها را هم اختیاری کنیم، سیگار کشیدن کودکان را اختیاری کنیم و بگوئیم که اختیار با توست، می خواهی استفاده کن.

وی افزود: اگر قرآن، احکام اسلامی و یا قوانین سازنده و سالم یک کشور اختیاری شوند، دیگر چیزی از آن دین یا کشور باقی نمی ماند.

حجت الاسلام احمد زاده با بیان این که معنای آیه ی "لااکراه فی دین" در دین اکراهی نیست، خاطر نشان کرد: معنا آن نیست که هرکس در دین آزاد است بلکه معنایش آنست که اسلام برای پذیرش دینش هرگز به غیر مسلمان اجبار نمی کند، بلکه با منطق و برهان آن ها را دعوت به اصل پذیرش اسلام می کند.

وی در ادامه گفت: پس کسانی که وارد دین شده اند مشمول این آیه نیستند و اساسا هم عقل هم حکم نمی کند که پس از ورود به سازمانی در اجرای قوانین آن اختیار باشد زیرا موجب هرج و مرج می شود.

حجت الاسلام احمدزاده بیان کرد: مختار بودن انسان در پذیرش دین بدان معنا نیست که از پذیرش دین حق، سرباز زنند، هم چنان که مختار بودن انسان در حفظ جان و سلامتی خود، جایز باشد که خودکشی کند یا کوتاهی نماید.

وی اظهار کرد: حجاب  هم حکم دین ما است و هم نماد فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی و نشانه نجابت زنان و هم حکم عقل برای حفظ زیبایی و سلامت خود و همسران است.

انتهای پیام / فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر