سرویس گردشگری | کد خبر: 42941
تاریخ انتشار: 1396/12/19 - 12:54:15

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مانه و سملقان عنوان کرد:

پروژه جنگل کاری مشارکتی قره آقاج روستای کاستان به عنوان طرح برتر کشوری

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مانه و سملقان ، از پروژه جنگل کاری مشارکتی در روستای کاستان با مساحت 190 هکتار به عنوان طرح برتر کشوری خبر داد .

 

مهرداد فلاحی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری مانه و سملقان در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، از پروژه جنگل کاری مشارکتی در روستای کاستان به عنوان طرح برتر کشوری خبر داد و گفت: در منطقه قره آقاج روستای کاستان پروژه جنگل کاری مشارکتی در گام نخست به مساحت 70 هکتار با تشکیل تعاونی توسط دامداران ذیحق با نام "رها قامت وزین کشت بهار" اجرا شد.

وی تصریح کرد:این پروژه در مساحت 190 هکتار در قالب ماده 3 احاله مدیریت به عنوان طرح برتر کشوری در سال گذشته معرفی شد.

فلاحی با اشاره به درختان کشت شده در این منطقه، اظهار کرد: درختان بومی هم چون بادام، عناب، گل محمدی، زرشک کوهی و پلویی کشت خواهد شد.

روستای کاستان در ۵۰ کیلومتری شهر آشخانه مرکز شهرستان مانه و سملقان واقع شده است. روستای کاستان با طبیعتی زیبا و بکر و دارا بودن جنگل های انبوه، آبشارها و غارهای طبیعی از جمله مناطق گردشگری مانه و سملقان محسوب می شود.

وجود دره ها و کوه های مرتفع، جنگلهای انبوه، رودخانه های خروشان،آبشار زیبای واقع در دره موسوم به زوی جندان که از کوهپایه قورخود سرازیر می شود و با دارا بودن آبی گوارا و معدنی، از طریق لوله کشی، آب مورد نیاز اهالی روستا را تامین می کند.

انتهای پیام/ فیروزبخت

 


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر