سرویس آشخانه | کد خبر: 43122
تاریخ انتشار: 1396/12/22 - 13:45:51

در گفتگو با رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران مانه و سملقان:

کاشت نمادین 350 نهال به تعداد شهدای شهرستان / اجرای طرح سپاس راهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران مانه و سملقان گفت: با توجه به مصادف شدن روز شهداء با هفته درختکاری، با حضور خانواده های معظم شهداء و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به طور نمادین به تعداد شهدای شهرستان نهال کاشته شد.

 

عقیل رستگاری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، ضمن گرامیداشت روز شهداء در روز شمار 22 اسفند، عنوان کرد: این شهرستان در 8 سال دفاع مقدس 350 شهید، 870 جانباز و ایثارگر بالای 25 درصد و 26 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی با اشاره به برنامه های گرامیداشت روز شهداء، گفت: با توجه به مصادف شدن روز شهداء با هفته درختکاری، با حضور خانواده های معظم شهداء و کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به طور نمادین به تعداد شهدای شهرستان نهال کاشته شد.

وی تصریح کرد: هم چنین فضاسازی در سطح شهر، دیدار با خانواده معظم شهداء و ایثارگران، گلباران گلزار شهدا و تقدیر از همکاران بنیاد شهید از دیگر برنامه ها است.

رستگاری با بیان این مطلب که اعتبارات و منابع مالی بنیاد شهید محدود بوده است، اظهار کرد: عملکرد بنیاد شهید شهرستان با این وجود از نگاه جامعه ی هدف رضایت بخش بوده است.

وی در ادامه افزود: خدمات رسانی در حوزه تسهیلات مسکن، درمانی، اشتغال، احداث و ساماندهی گلزار شهدا در راستای ترویج و تقویت فرهنگ شهادت از دیگر اقدامات بنیاد شهید شهرستان است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مانه و سملقان "طرح سپاس" را ارج نهادن به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران دانست و گفت: دیدار از این خانواده ها به ویژه والدین شهدا، ایثارگران و جانبازانی که در وضعیت جسمانی سخت به سر می برند، برای کاهش و التیام مشکلات از آن ها قدردانی می شود که در قالب طرح سپاس اجرا می شود

وی با اشاره به همدلی و همکاری مسئولان شهرستان در ارائه خدمات صادقانه به خانواده های شهدا، عنوان کرد: این مهم با حضور مسئولان شهرستانی که در تمام مراحل به خانواده های معظم شهدا خدمات رسانی می کنند، امکان پذیر نیست

رستگاری معوقات بازنشستگی جانبازان را مربوط به یگان های نظامی دانست و گفت: اغلب این معوقات در سال های 94 و 95 پرداخت شده است که امید است سال آینده مابقی معوقات پرداخت شود.

انتهای پیام/ فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر