سرویس دینی و مذهبي | کد خبر: 43196
تاریخ انتشار: 1397/01/17 - 17:19:13

خطیب نماز جمعه شهر آشخانه:

بانک ها به کار فاجعه آفرین بنگاه های اقتصادی مشغولند

امام جمعه آشخانه گفت: بسیاری از بانک ها با این نقدینگی کلان، به کار فاجعه آفرین بنگاه های اقتصادی مشغولند و همه روزه به تعداد بانک ها و شعبه ها جدید آن ها افزوده می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، حجت الاسلام احمدزاده امام جمعه شهر آشخانه در خطبه های این هفته 17 فروردین ماه 97، با اشاره به وصیت نامه پدر شیخ بهایی به فرزندش گفت: "ان مکرکم عندالله اتقیکم" اگر در هر پُست ومقامی باشی، این را بدان که نزد خداوند تنها درجه ی رشد، تقواست.

وی افزود: در بخش دیگر وصیت نامه، تکرار نشدن دوباره عمر آدمی اشاره شده که پیش از دستت برود به فضایل اخلاقی مزین نما.

حجت الاسلام احمدزاده ضمن دعوت نمازگران به تقوای الهی، اظهار کرد: گناهانی هم چون شراب خوری، قمار بازی، لغو و بیهوده گویی، افشای عیوب مرد و همنشینی بااهل شک و شببه اسباب پرده دری را فراهم می کند.

امام جمعه آشخانه ضمن قدردانی از برگزار کنندگان مراسم معنوی اعتکاف، بیان کرد: معتکفان در بهار معنویت خانه ی دل را از غیر خدا خالی کردند.

وی با بیان این که شهرستان مانه و سملقان در شاخص های گوناگون دارای ظرفیت و استعداد فوق العاده ای است، خاطر نشان کرد: رتبه اول کشاورزی، موقعیت مناسب باغداری، دامپروری، مستعد گردشگری، نیروی انسانی جوان و آماده به کار این شهرستان از راه حل های رفع رکود است.

وی افزود: اگر بخواهیم مشکل رکود، تولید داخلی، مسئله بیکاری، گرانی و مهار همه ی این ها در مجموعه اقتصاد مقاومتی علاج می شود.

وی در ادامه گفت: با اقتصاد مقاومتی می توان به جنگ بیکاری، رکود و گرانی رفت و آن را علاج کرد.

حجت الاسلام احمدزاده روز 20 فروردین را روز ملی فناوری هسته ای و بومی شدن دانش هسته ای در ایران اسلامی اعلام و عنوان کرد: به همت جوانان غیور ایرانی، با وجود ترفندهای استکبار جهانی، شعار"ما می توانیم" را در سال 1385 عملی کردند.

امام جمعه آشخانه با بیان این که اگر پیوست مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت از کالای ایرانی صورت پذیرد، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود، گفت: بهره گیری از ظرفیت های داخلی، مقابله جدی با واردات بی رویه، مبارزه با قاچاق کالا، تغییر ساختار سازمان استاندارد، خروج دستگاه قضایی از انفعال در مقابل مفاسد اقتصادی از جمله پیوست ها است.

وی تصریح کرد: برداشتن موانع پر پیچ و خم اداری از پیش پای کارآفرینان و تولیدکنندگان و نیز کاهش سود سپرده های بانکی و هدایت نقدینگی کلان به سمت تولید در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

امام جمعه آشخانه در ادامه گفت: بسیاری از بانک ها با این نقدینگی کلان، به کار فاجعه آفرین بنگاه های اقتصادی مشغولند و همه روزه به تعداد بانک ها و شعبه ها جدید آن ها افزوده می شود.

وی تصریح کرد: براساس آمار بانک جهانی، سرانه شعبه های بانک در ایران از کشورهای نظیر آلمان، انگلیس، نروژ و اتریش هم بیشتر است.

حجت الاسلام احمدزاده با اشاره به احتمال جنگ عربستان با ایران طی سال های آینده از زبان محمد بن سلمان، خاطر نشان کرد: قید 10 سال برای آن است که آمریکا مجال کافی برای دوشیدن آل سعود بواسطه قراردادهای تسلیحاتی چندصد میلیاردی را به همین بهانه داشته باشد.

وی اظهار کرد: عربستان درحالی که در حد و اندازه ی مقابله با انصار الله یمن نیست، چگونه توهُم مقابله با ایران اسلامی را دارد.

انتهای پیام/ فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر