سرویس سیاسی | کد خبر: 44240
تاریخ انتشار: 1397/01/20 - 02:54:54

افشای «راز خنجر» یمنی‌ها در تلویزیون

فرهنگ > تلویزیون - مهر نوشت: مجموعه مستند «راز خنجر» درباره تاریخ و فرهنگ مردم یمن و زمینه ها و عوامل حمله عربستان سعودی به این کشور، در چهار قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

        افشای «راز خنجر» یمنی‌ها در تلویزیون
      ,

مجموعه مستند «راز خنجر» روایتی است از تاریخ گذشته و معاصر یمن که بیشتر به اتفاقات سیاسی چند سال گذشته این کشور اختصاص دارد.

یمن کشوری در جنوب غربی آسیا و در جنوب شبه جزیره عربستان واقع در خاورمیانه و پایتخت آن شهر صنعا است. در این سال اعتراضات خیابانی علیه علی عبدالله صالح که در عمل به رییس‌جمهور مادام‌العمر کشور تبدیل شده بود منجر به برکناری او از قدرت شد.

منصور هادی در سال ۲۰۱۵ استعفا کرد اما چندی بعد استعفایش را پس گرفت و در ۲۶ مارس همان سال ائتلافی از کشورهای منطقه به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی را علیه حوثی‌ها و در حمایت از دولت هادی با نام طوفان قاطعیت آغاز کردند.

این مستند به کارگردانی محمد امین رسولی در چهار قسمت تولید شده و در هر قسمت به یکی از مقاطع تاریخی یمن می پردازد، گفتگو با فعالان سیاسی یمنی به ویژه از انصارالله و نمایش تصاویری مستند از تحولات سیاسی و نظامی اخیر این کشور، بخش های مختلف «راز خنجر» را تشکیل می دهند.

این مجموعه از یکشنبه ۱۹ تا چهارشنبه ۲۲ فروردین هر شب ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه افق پخش می شود و تکرار قسمت های اول و دوم آن ساعت ۲۳ همان شب و قسمت های سوم و چهارم، روز بعد ساعت ۱۱ روی آنتن خواهد رفت.

57241

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر