سرویس سیاسی | کد خبر: 44750
تاریخ انتشار: 1397/02/03 - 14:21:16

اردوغان موعد انتخابات زودهنگام را اعلام کرد

رئیس‌جمهور ترکیه از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی زودهنگام در ماه ژوئن آینده خبر داد.
 اردوغان موعد انتخابات زودهنگام را اعلام کرد ,

به گزارش مشرق به نقل از روسیاالیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و رهبر حزب حاکم «عدالت و توسعه» در پی پیام روز گذشته «دولت باغچلی» رهبر حزب «حرکت ملی‌گرا» مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام در ترکیه، امروز رأس ساعت ۱۳:۳۰ به وقت محلی آنکارا در کاخ ریاست جمهوری ترکیه با وی دیدار کرد و پس از جلسه دو جانبه طی نشست خبری مشترک اظهار داشت که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ (سوم تیر ۱۳۹۷) برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

واکنش اردوغان به برگزاری انتخابات زودهنگام

گفتنی است حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی‌گرا، پیش از این اعلام کرده بودند که در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی آتی ترکیه در ائتلافی موسوم به «ائتلاف جمهور» شرکت خواهند کرد.

اردوغان پس از اعلام این خبر گفت: ضرورت دارد که ما خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شویم، زیرا نظام حکومتی فعلی در ترکیه با موانع زیادی روبرو  است.‎

این در حالی است که بکر بوزداغ معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت ترکیه اسفندماه گذشته گفته بود: انتخابات در موعد مقرر برگزار می‌شود و هیچ گونه برنامه‌ای برای برگزاری انتخابات زودهنگام نداریم.

بر اساس اصلاحیه تغییرات قانون اساسی ترکیه که در همه پرسی اخیر به تصویب و تایید مردم این کشور رسید، انتخابات بعدی ریاست جمهوری و سراسری باید در سوم نوامبر ۲۰۱۹ (۱۲ آبان ۱۳۹۸) برگزار می‌شد.

منبع: تسنیم
برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر