سرویس گزارش و گفتگو | کد خبر: 48360
تاریخ انتشار: 1397/04/09 - 09:03:17

پایگاه خبری آشخانه گزارش می دهد:

مسافران نیمه راه، روستائیان بی نصیب، چشم انتظار شبکه های دیجیتالی

روستای گردشگری درکش برخی زیرساخت های اساسی در آن به فراموشی سپرده شده و توسعه و آبادانی آن در جلسات مسئولان مطرح و بدست روستائیان زحمت کش پیش می رود.

 

به گزارش پایگاه خبری آشخانه، شبکه دیجیتال سال هاست که در کشور راه اندازی شده و با پخش شبکه های تلوزیونی با کیفیتی قابل قبول امروز بسیاری از سلیقه ها را برای حضور پای جعبه جادویی تلوزیون میخ کوب می کند.

روستاهای هدف گردشگری در کشور نیازمند بازبینی اساسی و دوباره هستند. اگر در هر استان کشور تنها پنج روستا به عنوان هدف گردشگری انتخاب شود؛ تمامی اعتبارات و هزینه‌های مطالعاتی و اجرایی به آن‌ها اختصاص پیدا کند؛ در توسعه گردشگری روستایی از کارشناسان برنامه‌ریزی توریسم در کنار مشارکت دادن مردم بومی استفاده شود، نتیجه بهتری حاصل می‌شود.

روستای گردشگری درکش در  20 کیلومتری جنوب غربی شهر آشخانه قرار دارد که از جمله روستاهای مورد هدف گردشگری است که برخی زیرساخت های اساسی در آن به فراموشی سپرده شده و توسعه و آبادانی آن در جلسات مسئولان مطرح و بدست روستائیان زحمت کش پیش می رود.

براتی یکی از اهالی روستا که در حوزه اقامتگاه های بومگردی فعالیت می کند، عنوان کرد: روستای درکش از روستاهای زیبا و مورد هدف گردشگری است که در همه فصول با جاذبه ها و مناطق سرسبز خودش گردشگران استانی و کشوری چشمگیری را میزبانی می کند.

براتی با بیان این که فرستنده های تلویزیونی این روستا از شبکه های دیجیتالی صدا و سیما پشتیبانی نمی کنند، گفت: معقولانه نیست روستایی که مورد هدف گردشگری شهرستان است از زیرساخت های ابتدایی محروم باشد.

وی اظهار کرد: مسافرانی که به این روستا سیاحت و اقامت چند روزه دارند، اغلب از نبود شبکه های دیجیتالی تلویزیونی گلایه می کنند.

سعید کمالی یکی از جوانان اهل روستا، با اشاره به تعطیلات اخیر گفت: در روز عید فطر که دو روز متوالی تعطیل بود، مسافران زیادی به روستای درکش آمدند که بهنگام برگزاری مسابقه جام جهانی تیم ملی کشورمان و عدم پشتیبانی این روستا از شبکه های تلویزیونی دیجیتال، اغلب مسافران روستا را ترک کردند.

وی اضافه کرد: این نقصان در بازه زمانی کوتاه و گاها بلند مدت به اقتصاد روستائیان و اقامتگاه های بومگردی روستای ما لطمه وارد می کند.

یکی از اهالی روستا با اشاره به پیگیری های صورت گرفته از سوی شورای روستا، گفت: دهیار و شورای روستای راه اندازی فرستنده های تلویزیونی دیجیتال را پیگیری می کنند، ولیکن این پیشرفت به کندی صورت می گیرد.

حامد شادمهری سرپرست واحد فرستنده های تلویزیونی در گفتگو با پایگاه خبری آشخانه، با اشاره به عدم پشتیبانی فرستنده ها از شبکه های دیجیتالی، اظهار کرد: برخی از زیرساخت های این واحد می بایستی توسط دهیاران و شوراهای روستا صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: احداث اتاقک فرستنده های دیجیتال با استانداردهای خاص، به عهده شورا و دهیار روستا است که ساخت اتاقک، در دستور کار آن ها است.

شادمهری با بیان این که اتاقک فرستنده جانمایی و در حال احداث می باشد، خاطر نشان کرد: دستگاه های فرستنده دیجیتال خریداری شده و به محض آماده شدن اتاقک، ظرف مدت یک هفته آماده نصب و راه اندازی است.

انتهای پیام / فیروزبخت


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر