سرویس آشخانه | کد خبر: 51881
تاریخ انتشار: 1397/06/12 - 14:52:38

فرمانده سپاه مانه و سملقان عنوان کرد:

اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم با هدف کمک رسانی بسیج به دولت

فرمانده سپاه مانه و سملقان از اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم با هدف کمک رسانی بسیج به دولت خبر داد.

فرمانده سپاه مانه و سملقان در گفتگوی با پایگاه خبری آشخانه با بیان اینکه رزمایش و نمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) در هفته جاری با هدف کمک رسانی بسیج به دولت بوده، عنوان کرد: 300 نفر جهادگر بسیجی در قالب 15 گروه جهادی در سطح شهرستان مانه و سملقان در این رزمایش به مناطق محروم خدمت رسانی می کنند.

وی افزود: اردوهای جهادی همزمان با رزمایش اقتدار بسیج از دهم شهریور آغاز و تا پانزدهم همین ماه ادامه می یابد.

روح الله محمدی با بیان این که 300  نفر در قالب اردوی جهادی به شهرهای آشخانه، پیش قلعه، قاضی و مناطق عشایری اعزام شدند، تصریح کرد: بسیجیان شرکت کننده در اردوهای جهادی در عرصه های فرهنگی، عمرانی و آموزشی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به عرصه های فعالیت جهادگران بسیجی، اظهار کرد: ساخت منزل مسکونی در منطقه سعادت آشخانه، ساخت سرویس بهداشتی خانواده معظم شهدا در شهر پیش قلعه، دیوار کشی خانه نیازمندان، ایستگاه سلامت بسیج جامعه پزشکی و ارائه ویزیت و خدمات رایگان و مشاوره چهره به چهره طلاب بسیجی با اهالی منطقه سعادت آشخانه بخشی از فعالیت های اردوهای جهادی در رزمایش بوده است.

وی هم چنین افزود: اعزام گروه های جهادی عشایری به منطقه قلیچ قامیش برای ساخت مسجد و ساخت سرویس های بهداشتی در منطقه محروم شاه قلی، آموزش گلسازی و قرآن و زیباسازی و رنگ آمیزی دیوار های منطقه سعادت از دیگر خدمات گروه های جهادی بوده است.

محمدی محرومیت زدایی در مناطق محروم، ارتقاء مشارکت روستاییان در ساخت روستا و کاهش هزینه های دولت و مردم برای آبادانی روستاها را از جمله اهداف اردوهای جهادی عنوان کرد.