سرویس سیاسی | کد خبر: 52289
تاریخ انتشار: 1397/06/21 - 15:58:27

احیاء کاروانسرای تاریخی ایوانکی با واگذاری به بخش خصوصی آغاز شد

سمنان - نماینده صندوق احیاء اماکن میراث فرهنگی سمنان گفت: کاروانسرای صفوی ایوانکی، پس از برگزاری مزایده از سوی ‏صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی به بخش خصوصی واگذار شد‎.‎
احیاء کاروانسرای تاریخی ایوانکی با واگذاری به بخش خصوصی آغاز شد ,

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، سروش هاشمی با بیان اینکه احیاء کاروانسرای تاریخی ایوانکی با حضور بخش خصوصی آغاز شده است، تاکید کرد: با هدف احیاء و بهره برداری از این بنای تاریخی و از طریق جلب همکاری و مشارکت بخش خصوصی و جامعه محلی، کاروانسرای تاریخی ایوانکی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه این بنای تاریخی پس از احیاء با کاربری فرهنگی، اقامتی و پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: کاورانسرای ایوانکی به شماره ثبت ۱۷۶۴ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال در قالب کاربری جدید راه اندازی می‌شود.

ناظر و نماینده صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان سمنان گفت: مدت واگذاری کاروانسرا  به سرمایه گذار ۲۴ سال است و مبلغ تعیین شده نیز بر اساس اجرای عملیات تکمیلی، مرمت، آماده‌سازی و احیاء در بنا هزینه می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه ایوانکی یکی از بخش‌های شهرستان گرمسار است که در مسیر جاده سمنان - تهران  و در ۳۰ کیلومتری مرکز شهر گرمسار قرار گرفته است، گفت: کاروانسرای شاه عباسی ایوانکی در ۳۳ کیلومتری شهر گرمسار و در یک کیلومتری بخش ایوانکی واقع شده است که یکی از کاروانسراهای زیبا دوره صفوی در استان محسوب می‌شود.

وی افزود:  پلان این کاروانسرا چهار ایوانی و مصالح به کار رفته در بنا خشت و گل، آجر و سنگ و این کاروانسرا دارای ۲۴ حجره است.

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر