سرویس سیاسی | کد خبر: 52350
تاریخ انتشار: 1397/07/02 - 19:30:28

تعالی مدیریت، مشارکت همه جانبه و نشاط در مدارس را عملیاتی می کنیم

قزوین- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تحول بنیادین، مشارکت همه جانبه، ایجاد شادابی در مدارس و حرکت با برنامه ریزی را در مدارس استان عملیاتی می کنیم.
تعالی مدیریت، مشارکت همه جانبه و نشاط در مدارس را عملیاتی می کنیم,

به گزارش خبرنگار مهر، سالار قاسمی روز دوشنبه در مراسم نمادین نواخته شدن زنگ امید در مدرسه فاطمیه هلال احمر قزوین اظهارداشت: آغاز سال تحصیلی در واقع شروع یک زندگی و یک تحول و رویش است که باید آن را مورد توجه قرار دهیم.

وی بیان کرد: نواخته شدن زنگ سال تحصیلی به صدا درآوردن زنگ زندگی است و همه باید تلاش کنیم آموزش ما زنگ نزند.

قاسمی گفت: آغاز سال تحصیلی در حقیقت زدودن زنگار از اندیشه و باورهاست و باید رویشی آعاز کنیم تا اینده بخوبی رقم بخورد.

وی اضافه کرد: ماه مهر رقم خوردن سرنوشت یک ملت و حرکت در مسیر توسعه کشور است و امروز هم نواختن زنگ امیدها باید زنگ رویش باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: ایمان، نشاط، نوگرایی رمز موفقیت شماست و باید در کنار تحصیل بتوانید ایمان خود را تقویت کرده و اراده و عزم خود را بیشتر کنید تا به هدف برسید.

وی اضافه کرد: شعار ما در آموزش و پرورش تحول بنیادین است و نباید در مدارس دچار عادت و یکنواختی شویم بلکه لازم است تعالی مدیریت را جدی بگیریم و مشارکت را تقویت کنیم.

قاسمی اظهارداشت: اگر در آموزش هدف و برنامه نداشته باشیم دچار رخوت می شویم لذا باید نشاط تربیتی را تقویت کنیم و مدارس ما شاداب باشد زیرا اگر مدرسه شاد نباشد جامعه با نشاط نخواهد بود.

وی اضافه کرد: معلمان باید سخت گیری بیجا را کنار گذاشته و فضای بانشاطی را در محیط های آموزشی ایجاد کنند تا دانش آموزان با رغبت وارد مدرسه شده و تحصیل کنند و خاطرات خوبی را ثبت و ضبط کنند.

قاسمی گفت: لازم است مسئولیت پذیری را در مدارس تقویت کنیم تا برای کنکور و زندگی آینده آماده شده و مهارت زندگی را نیز بیاموزید تا دچار مشکل نشوید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهارداشت: باید با هنرمندی توام با شادی و آموزش مهارت زندگی مسائلی مانند گفتگو کردن، با هم زیستن، تحمل کردن و شهروند مفید شدن را در مدارس یاد دهیم تا بتوانید آینده خوبی را برای خود رقم بزنید.

وی با اشاره به فرارسیدن محرم الحرام تصریح کرد: محرم، بزرگتربن مدرسه عاشوراست و باید سیره فاطمی و نهضت حسینی را در زندگی وآموزش خود الگو قرار دهیم و از ماه محرم استفاده کنید تا نشاط تربیتی داشته باشید.

قاسمی بیان کرد: گریه برای امام حسین(ع) شوق آفرین، روشنگر و بصیرت آفرین است و دختران به معنویت باید اهمیت دهندو توصیه می کنیم در ماه محرم با زیارت عاشورا مانوس باشید و درس زندگی بگیرید.

در ادامه به صورت نمادین زنگامید برای مدارس متوسطه پایه دهم توسط مدیرکل آموزش و پرورش نواخته شد.

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر