سرویس سیاسی | کد خبر: 52352
تاریخ انتشار: 1397/07/02 - 19:58:49

اختلافات زناشویی در مرند سه برابر شده است

مرند – رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند با اشاره به اینکه ۴۸ درصد پرونده ها در شهرستان مرند مربوط به ضرب و جرج است، از سه برابر شدن اختلافات زناشویی در این شهر در سال های اخیر خبر داد.
اختلافات زناشویی در مرند سه برابر شده است,

مرتضی محمدزاده رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز داشت: مدیریت استراتژیک کاهش خشونت با حضور مدیران ادارات در شهر مرند برگزار شد که ابعاد گوناگون خشونت در ابعاد زیستی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و بحث رسانه ها و شیوه های تربیتی مطرح شد.

وی افزود: ۴۸ درصد پرونده ها در شهرستان مرند مربوط به ضرب و جرح است، اختلافات زناشویی نیز از سال ۹۳ تا ۹۶ سه برابر افزایش پیدا کرده است.

محمدزاده با تشریح وضعیت ازدواج و طلاق در مرند تصریح کرد: شهرستان مرند در زمینه طلاق در سال ۱۳۹۵ در بین شهرستان های استان آذربایجان شرقی، رتبه هشتم را داشت که سال گذشته به رتبه هفتم رسید، در سال ۹۵، از هر ۱۰۰ ازدواج ۲۳ مورد در مرند به طلاق منجر شد که سال گذشته به ۱۹ طلاق در هر ۱۰۰ ازدواج رسید.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مرند تاکید کرد: میزان ازدواج در شهرستان مرند نیز نسبت به قبل کاهش پیدا کرده چرا که سن ازدواج و تعداد جمعیت جوان رو به کاهش است.

وی همچنین با اشاره به افزایش کودک آزاری و سالمندآزاری و خودکشی در مرند عنوان کرد: باید با برگزاری کارگاه های آموزشی و بهره گیری از رسانه ها در جهت کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی گام برداشت.

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر